Јапонска техника за подмладување: Како да ја затегнете кожата околу очите!

11 јануари, 2021
јапан

Притисокот врз одредени точки на телото и лицето им помага на крвта и лимфата да циркулираат подобро. Така, метаболичките процеси во ткивата се одвиваат многу побрзо и поефикасно, што го забрзува природниот процес на регенерација на организмот. Кога го правите ова сами, не масирајте ги зоните (ова треба да го направи само експерт).

Притисокот треба да биде со среден интензитет, за да почувствувате мала непријатност.

 1. Подигање веѓи
 1. Ги отстрануваме “влошките”
  Притисок: на надворешните агли на очите.
  Поставете ги показалецот на соодветните точки, загрејте ја областа малку, а потоа притиснете и ослободете го. Можете малку да ги повлечете мускулите кон слепоочниците, без да ги кревате прстите. Имајте на ум дека не треба да ја влечете кожата, туку самиот мускул.
  Време: 3 секунди.
  Повторете: 3 пати.
 2. Отстранување на оток
  Притисок: на внатрешниот агол на окото – помеѓу окото и носот.
  Ставете ги показалецот на точките и притиснете строго вертикално, без да ја истегнете или да ја поместите кожата. Може да извршите притисок со показалецот и средните прсти истовремено на внатрешниот и надворешниот агол на окото.
  Време: 3 секунди.
  Повторете: 3 пати.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris