КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ ЈОГУРТОТ ЗА ДИЕТА: Колку можете да ослабете и кога треба да го пиете

8 септември, 2021
jogurt-case

Јогуртот е одлична храна во исхраната и треба да ја замени храната со многу калории и малку протеини.

Затоа, не е чудно што често го препорачуваат за слабеење, а за дневно мени од 1200 калории можете да го вклучите во секој оброк. На пример, за појадок и ручек, еден јогурт (2 dcl) и 100 грама варени цели зрна по ваш избор, со една порција овошје. Бидете сигурни дека ќе вечерате пред 18 часот, и можете да комбинирате околу 150 гр што е можно повеќе „посни“ протеини (риба, пилешко или мисирка), со 300 гр зеленчук со многу малку маснотии.

За ужина, јадете зеленчук без маснотии и јогурт.

Нутриционистите се внимателни кога станува збор за јогурт со малку маснотии. Некои тврдат дека тоа ќе функционира толку добро во исхраната, бидејќи полномасното може да поттикне посилна секреција на кортизол. Тоа, пак, го зголемува гладот ​​и може да го зголеми нивото на вознемиреност.

Меѓутоа, кога го гледате составот, внимавајте да не додадете многу шеќер во јогуртот, што го подобрува вкусот за производителите доколку го прават од обезмастено млеко.

Сите се согласуваат дека оваа дополнителна количина калциум може да помогне да се стопат масните наслаги, но прво разговарајте со вашиот лекар за оваа диета. Следете како реагира телото и задолжително зголемете ја физичката активност, барем по половина час пешачење секој ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi