Како да ја исчистите прашината на тешко достапните места во домот: Трикови кои ќе ви заштедат време

20 септември, 2021
brisanje-830x0

Колку пати сте ја исчистиле вашата куќа темелно, но ви остануваат места како ребрата на радијатори или венецијански ролетни што никогаш не светат?

Постојат многу едноставни начини да се ослободите од прашина.

Зад радијаторот

Се што ви треба за да ја исчистите прашината зад радијаторот е флексибилна пластична рачка и крпа. Завиткајте ја крпата околу рачката, зацврстете ја со гумена лента и потоа турнете ја зад радијаторот. Совршено го „игра“ познатото „прашко“ и подеднакво добро ги елиминира прашината и пајажините.

Венецијанерите

Најдобар начин да ги одржувате чисти е да ги бришете еднаш на две недели. Земете голем чорап (оние со помеки текстури се најдобри) и ставете го на раката, потопете ја раката со чорапот во раствор од сапун и вода и поминете го преку секое ребро.

За дополнителен сјај, користете друг сув чорап, кој исто така ќе го ставите на тупаница и ќе го користите преку венецијанските ролетни.

Растенија

Растенијата во домот лесно акумулираат прашина, и можете да ги исчистите со фен за коса. Само вклучете го за да дува ладно и лесно. Потребни се само неколку минути за растенијата повторно да бидат чисти.

Ова е исто така корисен трик за полици за книги.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris