Како да направите трајни контури користејќи производи за самопотемнување

8 јуни, 2021
kimnasl

TikTok е извор на многу интересни и креативни животни трикови, смешни видеа, рецензии на производи, но и иновативни техники за шминкање. Така, трајните контури со средства за самопотемнување станаа вирални на ТикТок.

Не е ни чудо што техниката на контурирање со крем за самопотемнување стана хит кога резултатите се навистина генијални, но исто така и практични. Оваа техника на контурирање е идеална за оние кои не носат пудра секој ден, а сепак сакаат да му дадат на лицето малку боја и контура.

Сè што ви треба за да го контурирате лицето со ова откритие е производ за самопотемнување, било да е тоа пена или крем и четка за нанесување на контурите. Процесот трае онолку време колку што вели на производот за самопотемнување дека треба да ја заврши својата работа, а самата техника е навистина многу едноставна.

Пред да започнете со процесот на создавање „трајни“ контури, потребно е да ја измиете кожата на лицето, исто така можете да направите благ пилинг и конечно да ја хидрирате. На местата што сакате да ги контурирате, треба да нанесете од производот за самопотемнување со четка и да го оставите да работи. Оставете да делува онолку колку што пишува на производот. Откако производот ќе го стори своето, отстранете го на начинот на кој е наведено на производот дека треба да се отстрани.

Контурите направени со крем за самопотемнување или пена се одлични бидејќи вашите контури постојано ќе се истакнуваат, а кожата на лицето ќе добие убав тен. Кога сакате да се нашминкате, доволна е само капка пудра за вашите контури да бидат и понатаму видливи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi