Како хороскопските знаци ја замислуваат СВАДБАТА: Бикот прави забава на ливадата, Стрелецот на плажа, а сите зборуваат за венчавката на Лавот

16 април, 2021
хороскоп и свадба

За почеток, Девицата ги планира сите детали!

Овен

Тој сака динамична и интересна венчавка. Просторот треба да биде оригинален. Младиот Овен сака да ги има сите погледи кон неа. Постои можност да не носите бела класична венчаница, туку да се одлучите за интересен фустан од познат дизајнер. Бојата, исто како и фустанот, ќе биде интересна и ќе ги остави луѓето без здив. Таа сака да преземе дел од самата организација на венчавката затоа што сака да ја контролира ситуацијата.

Бик

Тој е традиционалист, а ја сака и природата. Значи, неговата свадба ќе биде комбинација на традиција и природа. Сè ќе оди според протоколот, младиот Бик ќе има прекрасна бела венчаница, храната ќе биде домашна, гостите ќе се чувствуваат пријатно и пријатно. За просторот ќе избере прекрасна бујна ливада, која ќе ја украси по свој вкус.

Близнаци

Веројатно ќе биде најинтересната опционална венчавка на која некогаш сте биле. До 12 часот ќе ве извести дека сака да присуствувате на нејзиниот ден. Младите Близнаци ќе бидат облечени во бела тесна венчаница. Тој нема да обрнува многу внимание на деталите и на целата организација. Таа не е поробена од традицијата, но дозволува работите да се решат самостојно. Она што ќе остави најголем впечаток е нејзината насмевка, феноменалната музика и енергијата.

Рак

Ракот ќе ја дизајнира свадбата до максимум детали. Тоа е ден за кој таа долго време се подготвуваше. Фризурата ќе биде убава, хармонична, дама пунџа. Венчаницата ќе ја следи линијата на телото со отворен грб. Сè ќе биде хармонично, вкусно дизајнирано. Просторот може да биде ресторан со отворена тераса со суптилни детали.

Лав

Тој ќе има најлуксузна свадба. Најмодерно место во градот, најдобар фотограф, музика во живо, голем огномет. Секој присутен на свадбата ќе се чувствува како вистински лавови и лавици. Невестата ќе има најлуксузна венчаница која исто така ќе и одговара. Нејзината венчавка го претставува нејзиниот начин на живот, односно нејзините очекувања.

Девица

Буквално ќе ја одржи венчавката под контрола. Тој ќе следи и испраќа сè. Од просторот како што е украсен до музиката по кој редослед се изведува репертоарот, преку храната дали сè е точно како што се договориле однапред. Тој ќе ги набудува гостите и секогаш ќе биде сигурен дека сите се удобни и пријатни. Би било пожелно некој да смити и да ја „погали“ со зборови за да ја опушти и малку да ужива во неа. Свеченостите ќе бидат беспрекорно организирани.

Вага

Спој на луксуз и естетика. Вагите сакаат луксуз и скапи работи, но на настанот ќе му дадат нота на топлина, естетика. Таа само знае како да го маѓепсува просторот. Секој детал ќе биде луксузно / хармонично нагласен. Нејзината венчаница и фризура ќе бидат комбинација од најмодерна и најубава.

Шкорпија

Таа ќе биде вистинска мистична дама на денот на нејзината венчавка. Која е таа. Бидејќи сака да ја одржува својата интимност далеку од погледот на луѓето, па дури и на најблиските, нејзината венчавка ќе биде со мал, но избран број луѓе. Она што за неа би било најидеално е свадба на море, пред да се раздени со звуците на брановите.

Стрелец

Тој е авантурист, а исто така и неговата венчавка. Журка на морскиот брег или тајна венчавка на Хаваи. Поканети се пријатели и роднини, доколку не можат да дојдат, тој ќе договори директен пренос преку Вибер. Тој не е роб на правилата и за него љубовта, животот и бракот се голема авантура.

Јарец

Како и сè друго во нивните животи, бракот е длабоко испланиран процес. Тоа ќе биде комбинација на луксуз со елементи на традиција и обичаи. Покрај семејството и пријателите, во гостите ќе има и голем број деловни партнери. Сè мора да биде луксузно со доза на култура. Нема претерување во ништо. Венчаницата ќе се намали со минимална доза на еротика. Фризура убава, но пред се практична. Тој нема да заштеди пари за овој ден, што не е многу вообичаено за грижата.

Водолија

Свадбениот простор треба да биде интересен, а свадбената церемонија романтична и оригинална. Кога сте со Водолија го очекувате неочекуваното. Значи, наместо стандардната очекувана музика, тоа ќе биде рокенрол, а наместо подароци, потребно е да се донираат пари во добротворни цели или во азил за напуштени животни.

Риба

Секако најромантичната свадба на која ќе бидете. Би било идеално ако може да се одржи на плажите со жолт песок покрај океанот. Ако не може, тогаш треба да биде, на пример, област за голф со прекрасна зелена трева. Целата церемонија ќе биде полна со емоции. Затоа е потребно секој да се подготви за солзи радосници. Рибите едноставно живеат љубов и емоции.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi