КАКО РАБОТИ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОРОНА: Ова видео го погледнале над 5 милиони луѓе! (ВИДЕО)

17 март, 2021
video

На популарната мрежа Тик Ток неодамна се појави видео во кое се објаснува како функционираат вакцините против вирусот Ковид-19. За кратко време стана вирален, а досега го прегледаа повеќе од 5 милиони луѓе.

Автор на видеото е индискиот актер Вик Кришна кој игра голем број улоги. Вирусот Ковид-19 е прикажан како главен „негативец“, а имунитетниот систем е научник кој бара лек.

Видеото им се допадна на 850 000 луѓе, а гледачите најмногу го фалат видеото за неговата „едукативна содржина“.

Според медиумите, видеото го провериле и медицински експерти кои ја потврдиле исправноста на пораките пренесени на видеото.

@hotvickkrishna

How the mRNA Vaccine 💉 works #fyp #comedy #skit #covid19 #mrna #coronavirus #vaccine #howitworks

♬ original sound – hotvickkrishna
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi