КАКО ВИНОТО: 3 главни причини зошто сексот станува сѐ подобар и подобар со текот на годините

1 септември, 2021
Screenshot_6

Истражувањето на веб -страницата EllicitEncounters.com ја потврди тезата дека сексот се подобрува со текот на годините.

Дури 37 проценти од жените и 34 проценти од мажите рекле дека најдобрите години за секс се 40-тите години.

Во истражувањето учествувале 828 испитаници, а авторите на студијата објаснуваат дека луѓето во 20 -те години имаат повеќе секс, но во 40 -те години навистина уживаат. Во тие години, тие имаат многу помалку комплекси и повеќе искуство.

Три главни причини зошто сексот станува подобар со возраста.

Во нашите 40-ти години имаме поголема самодоверба

На оваа возраст, точно знаеме што сакаме, не се срамиме од нашето тело, движења и звуци, не сме оптоварени со целулитот или имаме проблеми со изразување на нашите сексуални желби. За време на сексот сме порелаксирани и уживаме повеќе.

Сексот во брак е подобар секс

Можеби не мислите така на почетокот, но на крајот ова тврдење држи вода. Се разбира, првиот секс е секогаш возбудлив и воден со поголема страст, но паровите кои се заедно долго време исто така се познаваат во кревет. Ова значи дека тие точно знаат како да уживаат и да постигнат оргазам. Исто така, паровите се порелаксирани и ќе пробаат нови работи и ќе експериментираат без воздржаност.

Постарите жени полесно доживуваат оргазам

Бројни други студии одамна покажаа дека постарите жени доживуваат оргазам почесто од жените со помало сексуално искуство. Овој факт влијае на квалитетот на сексуалниот живот на партнерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi