Капутот повторно се враќа во мода: 5 урбани комбинации на бои што ќе владеат оваа есен

8 октомври, 2021
devojka-jesen-830x0

Волната и сличните мешавини доаѓаат до израз со деновите на промена на температурата на воздухот, но и во начинот на облекување

Промената на времето бара реорганизација на гардеробата, а клучните елементи се горните парчиња инспирирани од есенските тонови, од славната и безвременска црна боја до бојата на чоколадото, капучино, топло бордо, неутрално сиво и темно зелено.

Волна и слични мешавини доаѓаат до израз со дадената промена на температурата на воздухот, но и во начинот на облекување.

1. Креација која лесно се комбинира

Топлото сиво сако станува главно, тоа е креација што е лесно да се комбинира и слоевито.

Со обични фармерки и кратки чизми, ова е полн погодок.

2. Сивата и кафеавата боја можат да изгледаат совршено

Комбинациите на сиви и кафеави тонови се многу забавни.

Играјте со нијансите.

3. Капут кој изгледа како да е направен од делови

Трендот „колор блок“ се состои од носење облека или додатоци во две спротивни бои, стил кој е на врвот на листата за оваа сезона.

4. Војничкиот стил може да биде многу женствен

Нијанси на темно зелена боја се дел од „војничкиот“ стил кој ќе стане женствен кога ќе ја искомбинирате со шарени панталони.

5. Класиците никогаш не излегуваат од мода

Црни волнени капути со класична форма не излегуваат од мода, тие се одлична инвестиција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris