Кето диета: Тајната на витката линија на холивудски везди

13 март, 2021
1

Кога станува збор за одржување на идеална телесна тежина, претпоставувам дека никој не знае подобро од славните како да го направи тоа.

Повеќето жени испробале секакви диети, менувајќи ги според препораките на медиумите и социјалните мрежи, но многу познати жени се колнат само во една – диетата кето. Кога станува збор за одржување на идеална телесна тежина, никој не го знае ова подобро од познатите.

Нивната задача од ден на ден е да дадат се од себе во сè што прават, вклучувајќи го и нивниот физички изглед. Некои од „поборниците“ на ова дете се Ким и Кортни Кардашијан, Роби Маргот, Меган Фокс, Хали Бери, Ванеса Хаџенс, Гвинет Палтроу и Ријана.

Една од причините зошто оваа диета е популарна меѓу славните е сигурно дека диетата со кето може да согори 10 пати повеќе маснотии од другите диети! Оние кои сакаат да јадат кето диета мора да бидат подготвени да јадат многу маснотии и скоро да немаат јаглехидрати, што значи дека ќе мора да прескокнат тестенини, леб, пица, пиво… Но, затоа можат да јадат сланина, полно сирење, авокадо, ореви, крцкање, путер…

Внесувањето на јаглехидрати во кетогената диета не надминува 50 грама на ден, односно сочинува пет проценти од дневниот внес на калории. Ограничувањето на јаглехидратите има за цел да го задржи телото во состојба на кетоза, во која телото ги користи сопствените маснотии за да создаде енергија наместо да ја добива својата енергија од јаглехидрати.

Книгите за готвење носат испробани кето менија на тренери за фитнес, зеленчукова верзија на кето диета, пирамида на храна, неделни планови за диети, но и сите предности и недостатоци на оваа популарна диета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris