Ќе привлечете пари и успех: Ставете го ова во дворот и ќе се случи чудо!

20 јули, 2021
179775_dv_f

Еве како да привлечете енергија на пари, успех и здравје!

Исто како и домот, градинарството е многу важно за привлекување добра и одбивање на негативната енергија. Добриот фенг шуи во вашата градина помага да привлечете позитивна енергија во остатокот од вашиот дом.

Пространиот и зелен двор сам по себе е катче за привлекување блескава енергија, бидејќи поврзувањето со природата и престојот во неа носи чувство на мир и блаженство. Според фенг шуи, древна техника за уредување простор, важно е да имате 5 основни елементи во вашиот дом и двор.

Североисточната област на вашата градина е тесно поврзана со енергијата на личен раст и напредок, па затоа е важно да го користите елементот на земјата на тоа место. На пример, ставете камења или карпи во тој дел од градината. Ставете елемент на вода на југоисточниот дел затоа што на тој начин ќе привлечете пари и изобилство, па не би било лошо да ставите вазна во овој простор или ако сте во можност фонтана. На северот од градината, што значи кариера и животна патека, ставете метален елемент, на пример, фигура на желка или некаква метална декорација.

Кога ја уредувате патеката во дворот, избегнувајте патеки со остри линии и агли, одлучете се за кривулеста патека која е одлична за прилив на добра енергија. Кога избирате бои во дворот, користете волшебни цветни нијанси, а во јужниот дел ставете црвени или виолетови цвеќиња (огнен елемент), на североистокот, жолти цветови (земјен елемент)!

Секако, вашиот двор ќе изгледа најубаво ако го украсите со љубов и од срце.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi