Дали знаете колку често ЖЕНИТЕ размислуваат за СЕКС? Одговорот ќе ве ШОКИРА!

15 септември, 2021
seks

Нема да верувате!

На жените ќе им биде многу тешко да признаат дека размислуваат за секс, згора на тоа, повеќето од нив ќе речат дека воопшто не им паѓа на памет… што е, се разбира, голема и дебела лага.

Ново истражување покажа дека жените имаат такви мисли во главата многу почесто отколку што се подготвени да признаат, поточно во просек 18 пати на ден.

Истражувањето спроведено од страна на страници за средби за жени во брак покажало дека жените, во просек, размислуваат за секс на секои 51 минути, ако сметаат на спиење 8 часа на ден.

Сепак, мажите донекаде го оправдаа митот дека сексот секогаш им паѓа на ум, бидејќи се покажа дека размислуваат за тоа на секои 28 минути, што е сепак значително помалку од на секои неколку минути како што велат.

Истото истражување открило и дека 59 проценти од жените редовно фантазираат да имаат секс со бившиот, додека кај мажите тој број паѓа на 49 проценти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi