Ќе ви треба малку вода, шеќер и мед: Генијален трик да се решите од комарците за час!

27 јули, 2021
325412_komarci-ujed-shutterstock-1438171190_ff

Еден од главните проблеми на сите во текот на летото се дефинитивно комарците! Не е лесно да се ослободиме од нив, и ние често трошиме премногу пари на набавка на средства за да ги држиме настрана.

Можеме да испробаме и алтернативни методи на кожата, а истовремено да ја заштитуваме и храниме кожата со органски креми против комарци.

Пробајте го овој трик и во вашиот дом. Фаќа комарци во стапица, а веќе имате се што ви треба во домот.

Ви треба:

вода
шеќер
мед
пластично шише

Исечете го шишето на два дела. Истурете мешавина од една чаша вода со мед и шеќер во долниот дел од шишето. Извадете го капачето од горниот дел од шишето, свртете го наопаку и ставете го на дното на шишето.

Свежата вода привлекува комарци кои ќе останат во долниот дел од шишето.

Дефинитивно вреди да се проба!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi