КОГА ТЕЛЕФОНОТ ЌЕ ВИ ПАДНЕ ВО ВОДА, ГАРАНЦИЈАТА НЕ ВАЖИ! Еве што ќе ви помогне да го поправите!

13 јули, 2021
355212_telef_f

Ако ова ви се случи надвор од дома, однесете го на мајстор, а дома применете ги следниве методи.

Најважно е да се утврди дали течноста влегла во телефонот и стигнала до матичната плоча, што е мозокот на телефонот. Ова лесно се утврдува така што ќе почне да „багува“.

Првата помош кога телефонот ќе падне во вода е да го одделите од маската и да го избришете со крпа. Второто е да го исклучите и да ја извадите батеријата, доколку не е интегрирана во телефонот. Значи, извадете сè од телефонот, капакот, батеријата, картичката и оставете го да се исуши.

1. Ориз

Ова е добра идеја ако телефонот не е целосно потопен во вода, а експертите велат дека инстант оризот е подобар од интегралниот. Ставете го во вреќа со ориз и оставете го.

2. Фен

Најважно е да го исушите телефонот добро, а не можете да се стигне до сите делови со крпа. Никогаш не го оставајте телефонот на сонце. Вклучете го фенот за коса.

3. Правосмукалка

Правосмукалката суши подобро од фен за коса, па ако тоа ви се случи дома, веднаш вклучете ја и ќе помине низ сите делови на телефонот.

4. Посип за мачки

Кој има мачка – ја решил работата! Посипот има неверојатна моќ да апсорбира влага. Само потопете го!

5. Мајстор

Го вклучивте, го наполнивте и работи. Сепак, однесете го на мајстор ако телефонот е нов и скап.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi