Кои се ПРЕДНОСТИТЕ, а кои НЕДОСТАТОЦИТЕ ако стапите во врска со НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ?

1 септември, 2021
471612_lj1_f

Не е важно дали станува збор за ново познанство или личност која ја познавате со години, постојат ситуации во кои имате пријател или пријателка за кои не можете да бидете сигурни какви чувства имаат кон вас

Се плашиме од нејзината реакција и се прашуваме дали е подобро да молчиме за да го зачуваме пријателството.

Некои експерти истакнуваат дека врската со најдобриот пријател е клучот за наоѓање сродна душа, додека други веруваат дека тоа е најголемата грешка што можете да ја направите бидејќи потенцијално може да изгубите една од најважните луѓе во вашиот живот.

Секој од нас има право да донесе одлука за ова прашање, но има некои работи за кои треба да размислите пред да одлучите.

1. Сксот менува сѐ

Дали некогаш сте сретнале човек кој за вас бил едноставно неодолив, но бил тотално различна приказна во кревет? Можете ли да го замислите најдобриот пријател во таа улога? Не заборавајте дека „пријателите со привилегии“ ретко завршуваат повторно како пријатели.

2. Можност засекогаш да го изгубите

Ако некогаш сте изгубиле пријател, тогаш знаете колку е болно, дури и повеќе од раскинување со дечко. Откако ќе стапите во врска со пријател, ако раскинете, мали се шансите да заборавите на сѐ што сте поминале во врската и повторно да почнете да се доживувате меѓусебно само како пријатели.

3. Тој знае премногу за вас

Помина низ криза на скршена пета на чевли на работа со вас, секогаш го викате со нервозен глас со 100 проблеми да ви помогне, тој знае кој ви се допаѓа и зошто, а кога последен пат имавте циклус, тој ве изненади со чоколадни колачиња.

Неговата вклученост во секој аспект од вашиот живот е непобитна, но замислете како би изгледало во врската. Вашите најдобри пријатели знаат најмногу за вас и тоа е добро, но потребна е доза мистерија во врската, барем на почетокот.

4. Повеќе немате најдобар пријател

Ако сте во врска со него, тогаш кому може да му се доверите за некој проблем? Сетете се колку сигурност и удобност ви дава советот на најдобриот пријател, а сега замислете како исчезнува затоа што сте во врска со таа личност.

Запомнете дека веќе не можете да се карате и брзо да се помирите со него, бидејќи тоа ќе доведе до многу проблеми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi