КОНЕЧНО ОТКРИЕНО: Зошто мажите и жените мамат во брак или врска и со кој тоа најчесто го прават!

15 март, 2021
120738_affection-1853532-1920_f

Измамените жени или оние кои стравуваат дека ќе бидат измамени, секогаш претпоставуваат дека „другиот“ ќе биде помлад, попаметен и позгоден.

Тие замислуваат дека нивниот партнер е подобар со неа затоа што таа се смее на неговите шеги и ги гледа само неговите позитивни страни. Луѓето имаат различни причини за впуштање во прељуба, а еден од најинтересните аспекти на изневерувањето е како ја избираат личноста со која ќе изневеруваат.

Порталот „Your Tango“ и веб-страницата на Ешли Медисон, која се занимава со медијација при наоѓање партнер на прељубници, еднаш спроведоа истражување за да откријат што мислат луѓето за љубовните работи. Студијата вклучува 1.300 мажи и жени.

Втората жена најчесто се замислува како фатална жена која заведува маж за момент. Истражувањата покажаа дека ова вкоренето мислење е далеку од вистината, бидејќи другата жена е обично некоја која тој, а можеби дури и неговата сопруга, веќе ја познава.

Со кого мажите изневеруваат и зошто

Од 400 мажи кои учествувале во истражувањето, 27 проценти признале дека утеха ќе бараат во долгогодишен пријател. Помалку од 23 проценти од испитаниците би барале партнер во ноќен клуб или на пат.

Исто така, истражувањето покажува дека жените не треба да се грижат премногу дека мажот ќе ги изневери кога ќе излезе со своите пријатели.

Сепак, тие не треба да бидат премногу сигурни, бидејќи дури 44 проценти од мажите вклучени во истражувањето признаваат дека ја изневериле својата партнерка, а 55 проценти дека размислувале за тоа. Вкупно, дојдовме до бројка од 99 проценти.

Со кого изневеруваат? Со колегите, нивните пријатели, пријателки на жените … Тие добро ги познаваат овие жени, а запознавањето нови луѓе бара напор и енергија, така што е полесно на овој начин.

Што значи ова за жените? Тие треба да бидат свесни дека прељубата започнува со постепен развој на чувства и привлечност, сè додека едната страна не го направи првиот чекор. Исто така, тие мора да знаат дека не се само слободните жени „конкуренти“.

Жените и изневерувањето

Истражувањето покажало дека 39 проценти од жените го изневерувале својот партнер, а други 35 проценти размислувале за тоа. Вкупно – 74 проценти.

Зошто жените прават прељуба? Судејќи според резултатите од анкетите, 43% од нив барале исклучиво физичко задоволство, незадоволни од секс во нивните врски. Дури, 49 проценти од жените изјавиле дека „понекогаш или ретко“ доживуваат кулминација со официјален партнер, додека со маж со кого прават прељуба, 59 проценти од нив успеваат да имаат оргазам „секогаш или поголемиот дел од времето“.

Жените кои бараа партнер на страницата на Ешли Медисон, тврдат дека нивниот секс со сопругот е досаден и дека воопшто не се трудат во спалната соба, па со тек на време почнале да размислуваат за прељуба.

И во овој случај, се покажа дека 28 проценти од жените влегле во афера со пријател или личност што ја познавале од порано.

Исто така се претпоставува дека причината зошто скандалите продолжуваат да започнуваат на „традиционални“ начини, а не преку апликации за запознавање, лежи во стравот од осуда. Затоа Ешли Медисон не се грижи, бидејќи нејзината страница ја посетуваат исклучиво прељубници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris