КОЖНА ЈАКНА ЗА МОДЕРНА ЕСЕН! Освежете го вашиот стил со едно парче облека на милион начини

28 септември, 2021
383820_x1_f

Кожната јакна е едно од безвременските модни парчиња. Стилистите тврдат дека со бела кошула, малку црн фустан и црн блејзер, треба да биде задолжителен дел од гардеробата на секоја жена.

Според модната историја, првата кожна јакна е скроена кон крајот на 1920 -тите и е на модниот престол со децении, особено на крајот на сезоните. Ова е нивно време! Освежете го вашиот стил со кожна јакна! Денес, можете да најдете разни модели, различни бои, и тие лесно може да се комбинираат со други парчиња облека.

Со фармерки или елегантни панталони, со долги здолништа, мини -здолништа или фустани, патики, потпетици или чизми – можете да ги комбинирате на милион начини. Покрај тоа, за деловен стил, класична кожна јакна е погодна од свилена или елегантна блуза, а ако изберете една во боја, ќе биде уште поефикасна.

Популарните пилотски или моторџиски јакни се секогаш по цена и се најносени, но класичните модели како јакни со ревери или подолги како палта со двојни гради се исто така привлечни, особено кога добро се совпаѓаат со остатокот од комбинацијата на облека.

Стилистите ве потсетуваат да изберете модел на јакна според структурата на вашето тело.

Ако имате нагласени колкови, најдобро е да изберете пократки модели.

Ако имате „развиен“ горен дел или кратко торзо, одберете подолга јакна, која визуелно ќе го издолжи вашето тело.

Ако вашата цел е да го свртите вниманието од стомакот, одберете модели со асиметричен крој, бидејќи правите рабови визуелно може да ве прошират уште повеќе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris