Кралска диета што малкумина се осмелуваат да ја испробаат

18 март, 2021
крал

Луѓето имаат тенденција да ги следат познатите личности, без разлика дали тоа е нивниот вкус за музика, филм или навики поврзани со вежбање и диета.

Порталот „Лист“ спроведе истражување меѓу своите читатели со едноставно прашање: „Ако ја следевте диетата за славни, кој би го одбрале?“. Одговорија 652 луѓе, а последната беше диетата Дукан, чиј поддржувач е Кејт Мидлтон.

Осум проценти од испитаниците се одлучиле за оваа диета. Тоа е форма на диета која препорачува внесување протеини, јаглехидрати, масти и други хранливи материи неопходни за нормално функционирање на организмот и се состои од четири фази.

Првата е фаза на напад, која трае четири до шест дена. Се јаде само протеинска храна, а јаглехидратите не се дозволени. Во фазата на слабеење се додава зеленчук, проследен со фаза на стабилизација што овозможува овошје, млечни производи и некои јаглехидрати, како и два оброка по желба. Тоа е последната фаза на одржување, која е всушност избалансирана, но бара еден ден во неделата да се следи фазата на напад.

Овие диети тешко се придржуваат и затоа малкумина избираат да ги следат, но Мидлтон истакнува дека е ефикасна како краткорочна стратегија за слабеење.

Диетата за која повеќето сметаат дека е најбезболна е 22-дневниот вегански план на пејачката Бијонсе. Нејзината намера е да консумира исклучиво храна од растително потекло три недели и на тој начин да ги наведе луѓето целосно да ги елиминираат месото и глутенот од нивното мени. Сепак, дури и Бијонсе призна дека премногу сака морска храна, пилешко и тестенини за да се држи до нив засекогаш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi