100.000 луѓе избраа: Ова е најжешката поза за водење љубов: Постојат 3 варијанти и секоја е жестока!

15 февруари, 2021
seksi-zena-u-krevetu-800x532

Можеби е време да пробате нешто ново во кревет…

Иако се вели дека за вкусовите не вреди да се дискутира, секогаш е интересно да се погледне што најмногу сакаат луѓето во сексот.

Големо истражување во Велика Британија, во кое учествувале 100.000 луѓе, утврдило која секс поза е убедливо најомилена кај мажите и жените.

Па, време е да откриеме што е „орел“ во кревет и какви верзии има.

Раширен орел

Како што сугерира името, жената лежи на грб и ги шири нозете што е можно повеќе. Една од најчестите верзии е дека жената исто така ги крева нозете и ги потпира на рамената на нејзиниот партнер. Оваа поза гарантира длабока пенетрација и подиректна стимулација на клиторисот.

Откриен орел

Во оваа варијанта, мажот седи на подот со раширени нозе, а жената е на врвот и се спушта во положба на лотос (ги обвива нозете околу нејзиниот партнер). За да стигне до „откриениот орел“, потребно е жената да се наведнува назад кон нозете на нејзиниот партнер. За поголема стабилност, таа ги става нозете до колковите на нејзиниот партнер.

Тука треба да се внимава, а жената мора да се погрижи да не се наведнува премногу нагло, бидејќи тоа може да доведе до повреда.

Орел во лет

Дамата лежи на грб со нозете максимално подигнати и раширени (како во „раширен орел“), а нејзиниот партнер пентрира од позиција на склек. Ова може да биде многу исцрпувачко на креветот, но на фотелјата или каучот, сè е малку полесно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi