14 одлични совети за подобар секс!

18 февруари, 2021
dreamstime_l_29461529

CBD е благослов во спалната соба. Тоа помага сексот да биде неверојатен, вели сексуалната едукаторка Кијана Ривс, и нејзината колешка Др. Џулијана Морис ви препорачува да пробате тантрички секс и многу повеќе.

1.Не соблекувајте баш сè од себе

Веројатно сте навикнати да соблекувате сè пред сексуалниот однос, но ви предлагам да оставите нешто вклучено, од пар секси потпетици до слатка низа бисери околу вратот. Ја открива вашата секси страна – советува др. Џулијана Морис, експерт за сексуална љубов.

2.Имајте ‘афера’ со вашиот партнер

Планирајте состанок со вашиот партнер и однесувајте се како да излегувате со љубовник, додека истовремено и да имате сопруги дома.

Дел од причината зошто паровите изневеруваат е чувството на сексуална воздржаност, едноставно затоа што е табу. Затоа, кој знае каде може да ве однесе оваа лажна афера. Дури и само подготовката за тоа може да ве загрее, исчекувањето ќе ве возбуди , вели Колтрејн Лорд, експертка за интимност и овластена ајурведска едукаторка.

3.Не ја потценувајте моќта на лубрикантите

-Сакам да ве запознаам со неверојатен концепт, лубриканти со вкус за време на орален секс. Дури и ако не сте голем љубител на таков вид секс, фактот дека ќе добиете слатко задоволство може да промени некои работи во врска со тоа, советува Емили Морс, докторка по човечка сексуалност и основач на Сириус ХМ и Секс со Емили подкаст.

4.Променете ги локациите

Водете љубов на пултот во кујната. Направете го тоа во ходникот. Направете го ова на каучот или на плакарот во спалната соба. Не е важно каде, само изберете место што не е вашето вообичаено место – сугерира др. Џулијана Морис додава дека страста ја зголемуваат и новите мириси, звуци, осветлување и текстури, важно е дека не е сè секогаш исто бидејќи е досадно.

5.Пробајте нови пози

„Новата поза не мора секогаш да биде пријатна, но вие им пркосите на околностите, а понекогаш и на гравитацијата“, рече Александра Фајн, сексолог и извршна директорка на „Дам продукти“.

  1. Допрете се

Истражете го вашето тело и што ве прави најудобни. Мастурбирајте нема ништо лошо во тоа, велат експертите.

Штом знаете што ви помага да постигнете оргазам, тогаш можете да го замолите вашиот партнер да го стори истото. Покрај тоа, барањето на она што навистина го сакате додека водите љубов може да биде навистина секси – вели Александра Фајн.

7.Разгледајте список на фантази

Направете заедно список на возбудливи идеи што би сакале да ги испробате заедно. Ако наидете на нешто што не ги засега двете страни, ставете го на списокот „можеби“ низ кој повторно ќе поминете подоцна – предлага Морис.

Составувањето список не е само забавно, туку само зборувањето за желбите на обете страни може да ја задржи страста во врската. Комуникацијата ви овозможува да имате консензуална имагинација и да се фокусирате без двоумење кон задоволството во спалната соба – додаде таа.

8.Забавувајте се заедно

Понекогаш одржувањето на страста жива во спалната соба нема никаква врска со сексот. Одете заедно на час по тенис, испробајте нов ресторан, пешачете заедно, запишете се во училиште за танцување…

  1. Испратете провокативна порака

Секстингот е забавен, разигран начин да му покажете на вашиот партнер колку мислите за него. Ако не сте сигурни од каде да започнете, да кажеме порака како – пополнете ги празните места и напишете: ‘Сакам полека до ___ додека ми даваш _‘.

Бидете креативни, ќе го разубавите денот за себе и за другата страна, а исто така ќе го подигнете нивото на сексуална возбуда.

  1. Изнајмете хотелска соба

Зошто да не! Оддалечете се од секојдневниот хаос и препуштете се на малку романса во убаво украсената, тивка просторија со ознака „Не вознемирувај“ на вратата.

-Многу е секси. Често го препорачувам на парови – вели Морис и забележува дека не гледате на тоа како бегство и заклучување во соба само поради луд секс, бидејќи тоа може да создаде притисок и прекумерни очекувања, и на крајот разочарување.

11.Испратете му покана на партнерот

И не само каква било, поканете го да води љубов.

Сакам да испраќам покана до Google до нашиот заеднички календар, за состанок со приоритет, а сакам и кога тој ќе ми испрати таква покана – вели Ен (38), која е во среќен брак повеќе од 11 години.

12.Водете љубов полека

Забавете го дишењето кога водите љубов. Иако не изгледа како нешто значајно, верувајте ми дека има големо влијание. Забавувањето им помага на партнерите да се концентрираат на допир и движење, што значи дека ќе доживеете поинтензивна врска, советува Ривс.

13.„Излезете“ накратко од вашата глава

Сексуалната воспитувачка Кијана Ривс предлага CBD.

CBD е благослов во спалната соба. Многу луѓе сметаат дека CBD им помага да се чувствуваат помирни, поприсутни и помалку вознемирени. Тоа помага да се направи сексот неверојатен, објасни таа.

14.Испратете специјална испорака

Цветовите се слатки, но што е со тоа да му испратите на вашиот партнер нешто малку развратно?

Го отворив пакетот со моето име и ја најдов долната облека внатре. Мојот сопруг ме изненади со нарачка преку Интернет, и беше многу пријатно – вели Линдзи (41), која е во брак 12 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi