3 работи во сексот кои целосно и докажано ги полудуваат мажите

26 април, 2021
dreamstime-m-186716352

Често се претпоставува дека за мажите, секој секс е добар, и тоа не мора да е далеку од вистината. Биолошки се програмирани да потешко се справат со недостаток на секс, но исто како и жените, тие знаат да разликуваат лош, добар и феноменален секс. Одредени движења и иницијативи на нивната партнерка можат целосно да ги „распаметат“.

1. Тој сака да гледа

Мажите се екстремно фокусирани на визуелни стимули и ништо на светот не им е повозбудливо од тоа да ја гледаат својата партнерка во состојба на сексуално возбудување и уживање во страстите. Повеќето мажи признаваат дека гледањето како ги допира нејзините гради и тело, а особено ако мастурбира пред него – е крајно стимулирачко.

Beautiful women sleeping. Beautiful young women in lingerie slee

Тоа е директна покана за секс – во случај на испружени нозе кои нудат одличен поглед и лукаво „чекање“, но и начин за подобрување на искуството за време на самиот секс – во пози во кои тој продира и таа го допира клиторисот во исто време.

Што велат тие?

– Ова е една од највозбудливите работи што жената може да ги направи пред својот партнер. Додека се допира и гледа во него, таа докажува колку е опуштена, неограничена и сексуално желна. Ја продлабочува интимноста и не е ни чудо што го обожаваме тоа“, вели Бред.

Обично ме гледа пркосно додека го прави тоа, а нејзините движења се лесни и нежни. Потребни ми се само две секунди да ја погледнам за да доживеам силна ерекција. Веднаш штом ќе ги забрза своите движења и ќе и замаглат очите, не можам да се контролирам да не и се нафрлам“, вели Џеф.

2. Најдоброто будење

по правило, над 95 проценти од мажите се големи обожаватели на орален секс. Будењето со галење проследено со орален секс е нешто што дефинитивно ќе им го разубави денот, но ќе ги направи неизмерно благодарни на својата партнерка со желба да и ја „возвратат услугата“. Особено возбудливо е да се задевате подолго време – со здив или јазик, пред да преминете на акција.

Што велат тие?

– Го сакам начинот на кој ги вовлекува образите додека го прави тоа, чувството на нејзината уста и изразот на лицето. Таа е толку убава и не можам да верувам колку сум среќен – вели Марк.

– Постои психолошка компонента во овој возбудлив чин, таа го прави тоа единствено за да ме задоволи. Исто така, таа ми покажува колку и е важно – вели Мајкл.

24sata

3. Жената понекогаш треба да ги преземе работите во свои раце

Стимулацијата со рацете е нешто на што се навикнати повеќето мажи, но се чувствува голема разлика кога станува збор за нејзината рака. Без разлика дали станува збор за предигра, допирање во „забранети ситуации“ или впуштање во сексуални дејства за време на менструацијата или други пречки, повеќето мажи обожаваат ако партнерката започне да ги допира со рака. Клучно е да се погоди темпото и силата на движењето, но да не се занемарат тестисите и самиот врв на главата.

Што велат тие?

– Додека ја затегнува и ја опушта раката околу мојот пенис, се чини дека тоа чувство одекнува во мојата глава. Жената која е добра со своите раце е без сомнение фантастична љубовница – вели Џејк.

Додека го прави ова, оргазмот постепено се приближува на многу поинтензивен начин отколку да го сторам тоа сам. Тоа е одличен додаток за рушење на сексуалната рутина и одличен додаток за тоа е што можете да гледате сè – вели Марко.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi