4 лесни начини да ги заживеете страстите: Размислете пошироко и препуштете им се на задоволствата!

18 јуни, 2021
dreamstime-m-60677493

Ако во текот на денот ја подигнете атмосферата со комплименти и внимание на партнерката и не заборавите колку е важно жените да се гушкаат по сексот, вашата интимна врска ќе стане квалитетна.

За време на lockdown поради пандемијата на вирусот корона, може да биде тешко да се одржи возбуда со вашиот партнер во кревет, особено ако правите некои од најчестите грешки што им се случуваат на многумина во спалната соба. Советникот за интимни врски и секс, Дејвид Смит, од Сиднеј, кој често пишува за порталот Body + Soul за тоа како да внесете страст во врските, вели дека тоа се грешки кои обично не се поврзани со самата врска.

Еве на што треба, според неговиот совет, да обрнеме внимание

  1. Не размислувајте пошироко

Ненамерно би можеле да блокирате енергија доколку во спалната соба ограничите сè што е поврзано со интимните односи. Завртете ја топката на копнежот давајќи му комплимент на партнерот во текот на денот или навестувајќи дека едвај чекате да останете сами. Посветете му на вашиот партнер малку внимание, кое не е поврзано со сексот, за да се чувствува попријатно, згрижено и разгалено. Тоа е еден вид ментална предигра што ќе го подигне расположението меѓу вас пред да се сретнете во спалната соба.

  1. Го цените главното јадење повеќе од мезето

Понекогаш премногу се фокусираме на самиот секс, и тоа не е добра работа. На жените им треба повеќе време да се возбудат, па затоа треба да забавите со предиграта.

Равенката е едноставна: Колку побавно напредувате, толку се поголеми шансите жената да доживее оргазам. И, колку побрзо жената достигне оргазам, толку помалку размислување и техника ви требаат за да спречите можност прерано да ја прекинете забавата. Затоа, фокусирајте се на предиграта и надигрувањето во часовите што и претходат на врската.

3.Премногу се вклучивте во главната улога

Мажите можеби се склони да преземат премногу иницијатива и да уживаат во улогата на диригент, што не секогаш ќе ја воодушеви партнерката.

„Никој не знае какви допири и одговараат најдобро како што знае жената сама, затоа најдете начин – најмногу со тоа да завршите на грб – да може да ја контролира играта, или брзината, на аглите на кои се допираат вашите тела и движења“, вели Дејвид.

  1. Не обрнувате внимание на ‘последователната игра

Да, добро прочитавте: Она што се случува после сексот е исто толку важно како и порано, затоа немојте само да се вртите на страна и да ‘рчите.

На партнерката и должите блискост, бакнежи и милувања, затоа што треба да и дадете чувство дека е скапоцена, дека ја сакате и ја цените. На тој начин, таа ќе биде поподготвена повторно да го има истото искуство со вас, а можеби и порелаксирана во обидот да испроба некои нови работи во кревет, вели Дејвид.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi