Бумеранг мажи: 3 причини зошто бившиот повторно ви се враќа

3 февруари, 2021
gl

Соодветен термин за некој што упорно се обидува да се врати во вашиот живот по раскинувањето е – бумеранг човек.

Причините за започнување врска можат да бидат различни, љубов, страст, финансии, сигурност … Но, кога тие ќе станат нестабилни, доаѓа до неизбежено раскинување.

Покрај тоа, раскинувањето обично го започнува жена. Ако ова се случи во раните фази на врската, причините за несогласување навистина можат да бидат огромни. Значи, ако жената има прилично висока самодоверба, не би простила неверство или мамење. Како резултат на тоа, врската брзо би се прекинала, а мажот би бил буквално исфрлен од нејзиниот живот.

Прашањето од милион долари е : зошто, по некое време од раскинувањето, некои мажи повторно се обидуваат да стапат во контакт со жената што ги оставила ?

Понекогаш се враќаат за друга можност што не навестува ништо добро. Прашањето е, зошто тие се враќаат повторно и сакаат да започнат одново? Па, еве неколку можни одговори:

1. Имавте неверојатен љубовен живот

Кој би го одбил огнометот на страста во кревет? Ако тој се чувствувал добро во кревет со вас, тогаш тоа е добра причина да се врати. Но, дали жената е во состојба да прави разлика помеѓу физичката интимност и емоционалните аспекти што недостасуваат за да се направи врската целосна?

2. Тој сака да започне одново

Во романтичните врски, повеќето мажи учат од сопственото искуство, а грешките се најдобрата помош во тоа, колку и да звучи лудо. По неколку грешки, тие се обидуваат да го променат своето однесување и навики со цел да се подготват за следната врска. Ако направил грешка, но почувствувал дека постоела силна врска помеѓу него и неговата бивша, може да се врати за да се обиде повторно.

Треба да се напомене дека динамиката на овие односи ќе остане иста. Значи, ако го извадите млекото од фрижидерот и сфатите дека е расипано, нема повторно да го вратите во фрижидер со надеж дека утре ќе биде свежо. Понекогаш треба само да го фрлите.

3. Повторно е осамен …

Мажите кои остануваат сами се обидуваат да и се вратат на поранешната девојка. Причините можат да бидат најразлични, но главно сите се засноваат на горенаведените мотиви. Со едноставен телефонски повик, е-пошта или СМС-порака, мажите ќе „истражуваат терен“, тестирајќи ја можната реакција на жената.

Сакате совет? Иако некои бумеранг врски навистина можат да бидат успешни, некои промени се клучни. Значи, сè додека двете страни не се променат и воспостават компромис, обновената врска ризикува да оди по истиот деструктивен пат како и во „првата фаза“.

И така, ако размислувате дали да го оставите вашиот бивш повторно да влезе во вашиот живот, не заборавајте – раскинавте со него последен пат поради некоја силна причина …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi