Четири работи кои можат да ја уништат дури и најсилната врска: Поставете граници, во спротивно ќе останете прегазени!

31 август, 2021
Annotation 2020-08-07 234307

Ако никогаш не поставите граници и го задоволувате вашиот партнер во апсолутно сè, лесно може да се искористи вашата љубезност и дарежливост и да останете прегазени. Држете до него / неа, но и до себе.

Некои од работите што можат сериозно да ја нарушат, па дури и да ја уништат, најсилната врска на прв поглед изгледаат како нешто позитивно. Проблемот е – како да ја пронајдете вистинската мерка.

1. Премногу заеднички интереси

Прекрасно е кога вие и вашиот драг имате многу работи во кои можете да уживате заедно, но многу е поздраво кога во некои активности уживате од едноставна причина што сте во негово друштво. Ако секој пат кога ќе се дружите со некој од вас, се спуштите да се дружите со обајцата, и ако двајцата секогаш сте заедно, тоа може да ја повреди вашата врска со текот на времето. На сите во врска им е потребно своето време, како и квалитетно време заедно.

2. Дозволување сексот едноставно да се случи

Во првите денови на една врска, сексот е активност што се случува спонтано секогаш кога ќе се појави можност, но како што поминува времето и се случува животот, на репертоарот доаѓаат низа други обврски, меѓу кои е тешко да се најде време кога сексот едноставно би се случил спонтано. Важно е да научите да функционирате заедно, да имате план, посветеност и уживање и да се придржувате до тој план.

3. Задржување на проблемот за себе

Ако често држите сè што ве мачи, само за да не бидете „драма кралица“, со тек на време ќе завршите во ситуација кога ќе бидете незадоволни од еден куп мали и големи проблеми што ве мачат, а вашиот партнер нема да има идеја за тоа и двајцата ќе бидете во загуба. Партнерот е некој со кого треба да разговарате за сè, без оглед колку и бесмислено, глупаво или застрашувачко да ви звучи. Ако не е така, тогаш имате погрешен партнер.

4. Прекумерно задоволување

Одлично е што сакате да бидете заедно со партнерот, да го поддржите, да му простите мали лудории и да го задоволите во сè што му носи насмевка на лицето. Но, ако никогаш не поставите граници и го задоволите вашиот партнер во апсолутно сè, лесно може да се случи вашата љбезност и дарежливост да се искористат и да останете прегазени. Држете се донего / неа, но и до себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi