Дали сакате повеќе секс? Откриено е како мажите можат да го постигнат тоа…

22 февруари, 2021
dreamstime-m-60677493

Постои рецепт за повеќе секс и возбуда кај партнерот, но тоа не мора да значи дека ќе ви се допадне. Истражувањата покажуваат дека мажите кои прават повеќе домашни работи се почесто уживаат во сексот.


Извадете правосмукалка од оставата, и својот најсекси пар гумени ракавици ако сте маж кој би сакал поинтимно дружење со вашата партнерка – затоа што паровите кои само повеќе ги делат домашните работи и уживаат по нив, во кревет.

Среќните парови се почесто интимни

Паровите кои подеднакво споделувале домашни работи имале секс 6,8 пати месечно. Ова се споредува со паровите кои се држеле до „потрадиционалните“ родови улоги кои имале секс околу 5,8 пати месечно.

Оваа студија, објавена во „Џурнал за брак и семејство“, е во контраст со малку неславниот напис во 2014 година во „Њујорк Тајмс“ под наслов „Дали родовата еднаквост ги убива сексуалните животи?“ Тој напис тврди дека мажите во бракови кои вршат еднаква количина домашни работи се помалку задоволни и имаат помалку секс затоа што на некој начин биле „помалку машки“.

Еднаквоста е секси

Авторите објаснуваат: „Паровите пријавуваат дека имаат повеќе и поквалитетен секс кога се задоволни со своите односи. Во денешната социјална клима, квалитетот и стабилноста на односите обично се највисоки кога паровите ги делат домашните работи на начин што го сметаат за фер или искрен.

Тие исто така ја цитираат историчарката Стефани Коонц, која објаснила: ‘Еднаш, многу одамна, љубовта се сметаше за привлечност на спротивностите, и секој оженет партнер специјализира во уникатен сет на вештини, ресурси и чувства за кои се верува дека на другиот пол не му биле потребни. Денес, љубовта се заснова на заеднички интереси, активности и чувства. Онаму каде порано разликите беа основа на желбата, еднаквоста станува се повеќе еротска “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi