Дали сте во кармичка врска? Таа не е судбина туку минато!

5 јуни, 2021
489409931

Дали сте во кармичка врска? Не е судбина, туку едноставно минато што се повторува одново и одново сè додека не го научиме тоа што треба да го научиме и додека не бидеме подготвени да донесеме правилни одлуки за избалансирана, здрава иднина ослободена од хаос.

Од време на време сите се среќаваме со некој посебен со кого споделуваме момент и интензивен однос. Се чувствуваме како да ја знаеме таа душа, погледот во очите или енергијата на таа личност силно нè привлекува.

Постојат различни работи што можат да нè привлечат … Тоа може да биде тонот на гласот, облекувањето, мирисот на нивната кожа или нешто значајно што личноста го кажала и предизвикало пламен длабоко во вас, што многу брзо прераснува во бесен факел.

Главно, ова се првите знаци дека сме во кармичка врска. Личноста ни се чини многу позната и се чувствуваме како да ја познаваме од порано – можеби од претходен живот, што може да биде многу чудно, особено ако не веруваме во реинкарнација. Таквите чувства честопати ни се случуваат во некои пријателства, но кога тоа ќе се случи во романтична смисла, привлечноста и емоциите се зголемуваат. Копнееме по друштвото на таа личност, сакаме да дознаеме повеќе за неа и да откриеме зошто нашите души изгледаат како две парчиња од сложувалката.

Кармичката врска честопати може да биде остра, вербално или физички, и на нас е да се запрашаме зошто прифаќаме такво однесување и зошто се чувствуваме толку недостојни што сме дозволиле некој да се однесува толку лошо кон нас. Честопати негативното однесување може да изгледа пријатно и познато, особено ако сме искусиле такво однесување во претходните фази од нашите животи.

Само затоа што ја препознавме таа душа, тоа не значи дека сега треба да биде прифатена, кога имаме избор да ја напуштиме. Бесот и лутината исто така можат да бидат многу чести обрасци на однесување во кармичките однос, понекогаш е доволно само мала работа да не исфрли од такт и да предизвика ирационална реакција. Ова се должи на минатите искуства кои предизвикуваат слични одговори.

Овие типови на врски се многу чести доколку има многу работи на кои треба да работиме и кога сме на многу ниски фреквенции. Ваквите врски ги тестираат нашите крајни граници на издржливост и нè туркаат понатаму, така што сме принудени да ја бараме вистинската цел и значење на нашите животи. Преку кармичките врски ние всушност учиме што сакаме од идните врски.

Кога ќе го завршиме циклусот на кармички врски и ќе престанеме да привлекуваме такви лекции, ќе станеме свесни што точно треба да се исфрли од нашите животи. Луѓето кои работат на себе за време на овие врски, многу брзо привлекуваат сродна душа, но можеби дополнително ќе бидат привлечени од кармички пријателства или ќе бидат во кармички борби со членовите на семејството.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi