Дали вашиот партнер е досаден во кревет? Како да му предложите нешто ново?

27 февруари, 2021
befunky-collage-6

Понекогаш е тешко да му предложите нешто ново во сексот на конзервативен партнер без да го навредувате него или вашата самодоверба, но сексологот Трејси Кокс вели дека постојат лукави и ефикасни начини да го направите тоа.

Британската експертка за секс Трејси Кокс споделува предлози за нови жешки работи што треба да ги испробате во кревет – особено ако сте заглавени во сексуална рутина, а вашиот партнер е постојан поддржувач на само традиционални, предвидливи и досадни работи за вас. Открива како да ја зголемите вашата сексуална самодоверба и како да ги охрабрите промените кај вашиот партнер и себеси на најдобар можен начин.

-Едно од моите болни сексуални искуства беше кога помислив дека ќе ги освежам работите облекувајќи корсет, мрежести чорапи и секси чизми изненадувајќи го моето момче. Влегов во собата, држејќи камшик и мислев дека изгледам одлично. И тој? Тој пукна од смеа. Ми требаа години после тоа да пробам нешто слично во сексот – ми призна една жена на Твитер.

Како да соберете храброст

Споделувањето на нашите најинтимни желби бара храброст. Никој не сака да биде осуден, одбиен или исмеван и во ова сценарио сè е можно. Но, постојат начини да го постигнете она што го сакате – потопол, поинтересен и задоволувачки секс – со минимален ризик за вашата гордост и врска.

Еве како да побарате што навистина сакате и неколку предлози за нови жешки работи што треба да ги испробате – и како да ја зајакнете вашата сексуална самодоверба ако сте малку нервозни за изразување на својата дива страна.

Секогаш запомнете, само затоа што нешто ве возбудува, не значи дека вашиот партнер ќе се згрози од задоволство.

Имајте неколку предлози, не само оној што сакате да го направите.

Бидете позитивни и сигурни кога барате што сакате: Ако направите одлична работа околу пребарувањето или изгледањето преплашено кога зборови ќе излезат од вашата уста, тие исто така ќе мислат дека тоа е голема работа.

Кажете го самоуверено и лежерно и многу веројатно ќе се согласите. Бидете јасни што сакате: Дали е ова еднократно искуство или сакате тоа да биде редовен дел од вашиот сексуален живот? Повеќето луѓе можат да се занимаваат со нови работи постојано, но нередовно, малкумина сакаат да го прават тоа скоро секој пат.

Разговор: Барање од партнер да проба нешто ново може да направи да се чувствуваат несигурно. Тие мислат: „Зар веќе не сум доволен/доволна?“, „Дали ова значи дека тој / таа ужива во нормален секс?“.

Правила на сексуално истражување

Дали и двајцата сте се согласиле да пробате нешто ново и да имате список на работи што сте подготвени да ги испробате и двајцата? Еве неколку упатства за да го направите што е можно поудобно.

Зборувајте за што точно ќе се случи, што е можно попрецизно, така што нема изненадувања. Поставете правила и држете се до нив: до каде сте подготвени да одите секој од вас и под кои околности? Нека биде нешто што дефинитивно нема случајно да го кажете.

Запомнете дека вашата врска е поважна во секое време од индивидуалното сексуално искуство што го имате. Зборувајте постојано. Не плашете се да го користите вашиот „безбеден збор“ за да го запрете искуството ако се чувствувате вознемирени. Обидете се со работи што ви се допаѓаат веднаш – и работи што и двајцата ги сакате.

Како може на традиционален партнер повеќе да му се допаѓа идејата за промена

Еден начин да направите промени во вашата рутина за секс е да го натерате вашиот партнер да помисли дека тие всушност се нивна идеја. Постои предрасуда дека токму жените реагираат со ужас ако нивниот партнер признае желба за нови „мрачни, валкани сексуални дејства“. Во реалноста, честопати мажите се најмногу изложени на ризик од ваквите предлози, истакнува Кокс.

Ако партнерот каже „не“

Ако вашиот партнер го одбие вашето барање, големи се шансите тој или таа да се чувствува несреќно и длабоко несекси. (Или мислат дека сте целосен навивач). Зборувањето за причините зошто нешто ви се допаѓа, зошто иновациите во сексот се добри, тактични и исполнети со многу сексуални комплименти кои ги убедуваат дека се уште се секси, често го решава проблемот.

Ако сте оној на кого вашиот партнер му предлага воведување вести не кажувајте не, кажете дека ќе размислите: Едуцирајте се – прочитајте за тоа, побарајте го на Интернет, прашајте некои доверливи пријатели, па донесете одлука. Ризикувајте го непознатото: Запомнете ја оваа мантра : Ако продолжите да го правите она што секогаш сте работеле, сепак ќе го добиете она што секогаш сте го имале.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi