Дури 25 проценти од жените би легнале со непривлечен маж само ако тој е – духовит!

9 март, 2021
154644502856c603f884252824868065_orig

Мажите не размислуваат така за жените, всушност, нешто помалку од половина од нив сметаат дека жените што се шегуваат се непожелни (48 проценти од нив), а 70 проценти од анкетираните мажи сметаат дека жената е попривлечна ако се смее на нивните шеги.

Мажите кои можат да насмеат жена не треба да бидат ниту згодни, ниту паметни, ниту богати – барем според неодамнешното истражување во кое 26 проценти од анкетираните жени рекле дека ќе се согласат да одат дома со маж што навистина не го сакаат – ако тој е смешен. Дури 84 проценти од нив веруваат дека чувството за хумор кај мажот е клучно, многу поважно од другите квалитети, дури и интелигенцијата.

Истражувањето спроведено од IlicitEncounters.com потврди дека мажите не мислат така за жените, всушност. Имено, нешто помалку од половина од машките испитаници сметаат дека жените кои се шегуваат се непожелни (48 проценти). Сепак, 70 проценти од анкетираните мажи признаваат дека жената е попривлечна за нив ако се смее на нивните шеги – што покажува колку повеќе сакаат да имаат публика отколку да се смеат на женските фори.

– Смеењето предизвикува хемиска реакција што нè привлекува кон спротивниот пол – рече експертот за секс и односи од „ИликтЕнкантерс“, Џесика Леони, која тврди дека „нас не може да не поврзе со друга личност колку што рафали на ендорфин и окситоцин се случуваат додека се смееме“.

– Зарем не е токму таа врска која ја копнееме сите? Кога чувствуваме дека сме поврзани со некого и дека мислиме слично, таа личност е веднаш и физички попривлечна за нас – вели Леони за „Сан“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris