КАМЕЛЕОН ЕФЕКТ: Како “miroring” може да и помогне на вашата врска?

6 февруари, 2021
stock-photo-sexy-and-fit-couple-in-underwear-281155607_400x0

Дали забележавте дека повеќето среќни парови честопати се однесуваат слично, па дури и исто, за да го имитираат говорот на телото и тонот на гласот на партнерот?

Постои име за таквата имитација и се нарекува „miroring“ (на Англиски mirror-огледало). Има големо влијание врз односот помеѓу две лица, а се нарекува и „камелеон ефект“.

Следниот пат кога ќе разговарате со вашиот партнер, обидете се лесно и скоро незабележливо да го имитирате неговиот говор на телото. Суптилноста е многу важна во тоа, и тоа е добар почеток да се „синхронизирате“ со неа. Врската ќе се зајакне, ќе се поврзете со вашиот партнер и ќе чувствувате дека се поддржувате едни со други.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi