Ги знаеме сите трикови за предигра што нема да му излезат од главата со часови!

26 јануари, 2021
guza

Да бидеме искрени – предиграта е многу потценета. Кога последен пат се чувствувавте напалени како во средно училиште кога кулминацијата на бакнувањето беше малку акција под кошулата?

Немаме ништо против дивиот секс што не остава простор за предигра, но колку и да е добра брзината на сексот, не смееме да го заборавиме врелата магија што се случува откако целосно ќе се посветите себеси, него и полусрдечниот вовед што ќе ве полуди и пред да започне пенетрацијата.

1.Разбудете го порано. Имаме идеја за тоа што е предигра, но само неколкумина не го забораваат фактот дека предиграта може да започне неколку часа пред сексот. Најсекси нешто што можете да му направите на момче во јавноста е да му шепнете на уво колку го сакате и што ќе му направите подоцна. Очекувањата ќе го одржат во состојба на низок старт со часови поради што, кога ќе се случи сексот, двајцата ќе експлодирате од задоволство.

2.Загарантирајте ежење по целото тело. Вашето тело е покриено со чувствителни области чија стимулација го носи вашето либидо од 0 до 69 во секунда. Областа помеѓу вилицата и рамената е една огромна ерогена зона чија стимулација обезбедува неописливо силно задоволство. Затоа, тоа е само едно од местата каде вашите бакнежи едноставно не можат да се пропуштат.

3.Посветете се на бакнувањето. Кога ќе се најдете во вообичаениот врел момент на галење и бакнување, обрнете внимание на рабовите на неговите усни: Оваа област е неверојатно чувствителна, но честопати запоставена. Нежно поминете го јазикот над неговата горна усна, потсетувајќи го што ќе му направите кога ќе се најдете под неговиот ремен.

4.Бидете непослушни под тушот. Сексот под туш е веројатно најголемиот кошмар на многу парови (или некој што го пробал?), но исто така и совршено место за врела предигра. Со нежни допири, нанесете лосион на вашите тела, подготвувајќи се за сè што ќе дојде откако ќе се исушите. Предупредување: не очекувајте дека сексот ќе трае предолго потоа.

5.Двојна стимулација. Нанесете малку лубрикант на вашите раце, а потоа стимулирајте ги тестисите додека орално го задоволувате. Двојната стимулација ќе го доведе во состојба на целосна екстаза, а додавањето лубрикант ќе направи да се чувствува како да го задоволуваат две усти истовремено. Секако, на таквата дарежлива девојка, секое (вистинско) момче би и возвратило трипати.

6.Не заборавајте да комуницирате. Понекогаш предиграта е најдобра и наједноставна – зборувајте за тоа што ве возбудува и што сакате да прави вашиот партнер. Иако звучи како нешто што се подразбира, само мал број парови отворено зборуваат за сексот колку што треба. Покрај тоа што звучи неверојатно секси, слушањето на вашиот партнер како јасно ви кажува што го возбудува може да биде многу поучно и дополнително да го подобри вашето сексуално искуство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris