ИМА 3 ПРИЧИНИ ЗОШТО ЧОВЕК НИКОГАШ НЕМА ДА ОСТАВИ СЕМЕЈСТВО ПОРАДИ ЉУБОВНИЦА: Еве зошто!

27 февруари, 2021
240953_shutterstock-1294550380_ls

Најмалку три пати неделно, добивам е-пошта од жени кои бараат совет за оженетиот човек со кој моментално се дружат (со други зборови, со кого во моментот се во врска). Сите овие „други жени“ се несреќни затоа што нивниот сакан не сака да ја напушти својата сопруга, но тие сакаат тој да преземе одредени одговорности.

Ако се најдете во ваква врска, природно е да се прашувате дали тој ќе ја остави сопругата за вас. Но, што може да го натера човекот да го напушти своето семејство и да оди кај својата љубовница? Ако сте вие ​​оној кој сега има афера со оженет човек, тогаш овој напис ќе биде шамарот што сега навистина ви е потребен. Не, тој нема да го напушти семејството за својата љубовница!

Постојат дури 3 причини за ова, а еве и неколку:

1. Тој веќе има сè што му треба. Зошто би ги оставил сопругата и децата? Одлично му оди со вас без никакви должности и одговорности. И тогаш тој доаѓа дома и си игра со децата. Ова е идеална ситуација за него. Тој има жена која му готви, ги чисти и воспитува своите деца. Има и љубовница која се грижи за него на начин што му недостасува дома. Тој има две сакани сопруги и сите негови потреби се задоволени. Животот е убав!

2. Разводот е болен и скап. Размислете за последиците од разводот. Договори со адвокати, расправии, вознемирени деца, финансиски стрес и многу други проблеми. Зошто би ги присилил себе си и семејството да поминат низ нешто што не е потребно?

3. Ако сакаше да ја напушти својата сопруга, тоа веќе ќе го стореше. Ако ве сакаше повеќе од што било на светот, тој, и покрај тешкотиите во разводот и покрај децата, веќе ќе оставеше сè и ќе дојдеше кај вас. Ако тој ве сакаше како што мислите, би го напуштил семејството. Размислете тоа. Не ја остави сопругата затоа што едноставно не сака да го стори тоа. Ова е вистината. Не барајте изговори. Немојте да мислиш дека грешиме. Ако сте љубовница и тој има семејство – ова е реалност и нема четврта причина. Само овие три што стојат како три sида меѓу вас и него. “

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi