Кога првиот љубовен состанок се претвора во разделба: 3 причини зошто не ве побарал повторно

24 септември, 2021
shutterstock1395298583-830x0

Првиот состанок служи за да се процени дали вреди да се подготвуваме за вториот

Сигурно ви се случило барем еднаш во животот да сте биле на љубовен состанок и да отидете дома со надеж дека тоа ќе се повтори. Како и да е, не ја добивате порака веќе трет ден и започнувате да се прашувате каде сте направиле грешка.

Вложуваме многу енергија во првите состаноци и се обидуваме да оставиме што подобар впечаток, а кога напорот не се исплати, може да биде многу болно. Што е тоа што го убедува мажот да оди на прв состанок со девојка, а потоа никогаш повеќе да не и се јави?

Сигурно има неколку причини, и овие три се, според експертите за врски, клучни.

1. Сте му се допаднале во моментот

Кога ве поканил, мислел дека ќе му се допаднете „на долг рок“ и дека вашиот однос може да прерасне во врска. Но, првиот занос многу често знае да биде лажлив…

Секој има право да се премисли, и ова е една од причините зошто нема да одите на друг состанок.

2. Има само физичка привлечност

За мажите, физичката привлечност е сосема доволна за барем да ве сметаат за „добар материјал за врска“, но ако тие бараат нешто повеќе, ако се позрели и имаат повеќе искуство, мора да се случи некоја магија.

Не се лутете на маж кој не сака да оди на друг состанок со вас, бидејќи го привлекувате само физички. И тоа е подобро отколку да се надевате дека сте на прагот на една прекрасна љубовна приказна, а потоа сфаќате дека физичката привлечност е единственото нешто што ве врзува.

3. Било премногу лесно да е освои

Мажите се ловци по природа, и ако стигнат до жена на едноставен начин, обично почнуваат да губат интерес.

Ова, се разбира, не е правило што важи за секој маж, но секогаш постои можност тој да не ве покани на втора средба бидејќи првиот пат не морал да вложи премногу напор и енергија за да ве маѓепса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris