ЛУЃЕТО ДА ГО ЗНАЕА ОВА, ДО 80% ОД РАЗВОДИТЕ НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧАТ: Секој брак има 7 фази! Еве за што станува збор!

1 јуни, 2021
239133_shutterstock-241768015_ls

Што е потребно за успешен брак?

Секој од нас избира партнер за цел живот. Сепак, за да почувствуваме вистинска љубов, прво мора да се дружиме, па дури потоа да се заљубиме. Ако прво сте се заљубиле, тешко дека ќе бидете свесни за придобивките од вашата врска, кога ќе се изгасне првиот пламен. За сè, дури и за љубов – потребно е трпеливост.

Секоја врска се состои од 7 фази кои не водат кон вистинска љубов:

1. Воодушевување – вашиот партнер е идеален за вас. Каде и да погледнете – гледате љубов и хармонија. Паровите се толку фасцинирани од таа љубов што не забележуваат ништо друго.

2. Презаситеност – во оваа фаза почнувате трезвено да го гледате вашиот партнер и вашата врска. Почнувате да се однесувате поприродно и опуштено.

3. Одвратност – неизбежна во секоја врска. Започнува расправија, се откриваат недостатоците на партнерот. Ви се чини дека најлесно е да раскинете. По раскинувањето, повторно ќе влезете во фаза на возбуда во втората врска, потоа третата и така натаму … Но, ако ја надминете оваа фаза, ќе дојде подобрата …

4. Трпеливост – партнерите стекнуваат мудрост. Кавгите не се толку драматични, знаете дека врската треба и мора да продолжи.

5. Должност или почитување – прва фаза на вистинската љубов, бидејќи пред тоа немало вистинска љубов. Партнерите ја разбираат нивната одговорност, не размислуваат за раскинување, туку за нешто потрајно.

6. Фаза на пријателство – партнерите се зближуваат. Тие се најдобри пријатели. Оваа фаза го отвора патот до вистинската љубов.

7. Фазата на вистинска љубов – секоја врска мора да помине низ овие 6 претходни фази за да се достигне фазата на вистинска љубов. Вистинската љубов не е нешто што паѓа од небото, треба да се работи на тоа.

Ако сакате да имате вистинска, возрасна љубов и врска што трае, треба да работите малку повеќе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi