Мажите во оваа поза имаат чувство дека им е поголем, а позата 68 ги полудува жените! Вие нема да мора да се ‘скршите’ за да го изведете ова!

18 февруари, 2021
download

Секој има своја омилена поза во која е најлесно да се достигне кулминација, но неодамна две пози станаа популарни меѓу паровите, за што детално дискутираше секс-експертката Трејси Кокс, која објасни и како функционираат позите.

Мажите во оваа поза имаат чувство дека им се поголеми, а позата 68 ги полудува жените! Вие нема да мора да се ‘скршите’ за да го направите ова!

Според овој експерт, позата „кука“ е омилена кај мажите, а таа е слична на класичната мисионерска поза. Во оваа позиција, мажите сметаат дека гениталиите им се „полни и поголеми“, затоа што можат да навлезат подлабоко во партнерката, а поради контракцијата на вагиналниот канал, чувствуваат дека подобро го „исполниле просторот“ .

Како да се изведе оваа поза?

Жената треба да лежи на грб, да ги крева нозете кон рамениците на мажот и да го остави да навлезе длабоко во нејзиниот вагинален канал. И додека на овој начин мажот малку ги шири бутовите на жената, таа го води и го насочува цело време.

Старата класика на нов начин е дефинитивно една од позита која нема да ве разочара!

Поза 68

Кога станува збор за класичните пози во „новиот дух“, тука е и позата 68.

Како да се изведе оваа поза?

Мажот треба да лежи на грб, а жената потоа да лежи на грб, така што грбот да биде на стомакот на мажот (вежбајте малку додека не ја пронајдете најудобната поза за обете), со цел да и ги приближите гениталиите до неговата уста. Во оваа позиција, партнерот може да го истражува телото на партнерката со рацете и со тоа да го зголеми задоволството, а жената исто така има слободни раце, така што таа може целосно да се опушти и да му покаже на мажот како да ја одведе до големото „О“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi