Момци, подгответе се! 5 жени откриле што ги пали кај мажот

28 март, 2021
момви

Еве што дознале 13 вистински жени за тоа што најмногу ги предизвикува кај мажите:

  1. Рацете
    Поточно: Областа од врвовите на прстите до лактите. На пример, рацете на возачот, ноншалантно потпрени на воланот. Рацете на непознат човек играат контрабас … Помеѓу гледањето на машките раце и реченицата: „Земи ме“, имам многу тенка линија, вели Ерика (22). Се разбира, не треба да заборавиме на сè што можете да направите со вашите раце кога сме сами.
  2. Брада
    Не онаа на која веднаш помисливте, туку уредно исечена, чиста и миризлива машка брада. Има нешто толку топло и нежно во моментот кога ќе го потпрам образот на брадата на мажот. Тоа е толку интимен момент за мене и секогаш се чувствувам посебно во такви моменти, вели Бри (22).

3. Станат од спиење

Ме пали кога момчето ми се шета околу мене во боксери наутро додека се подготвува за работа. Обично е сè уште разбушавен и сè уште спие. Веројатно работата е што тогаш и двајцата сме потполно природни и едноставни, така што сè мириса на сурови страсти, вели Хедер (23).

4.Погледни во очи

24sata


Продолжен контакт со очите, полн со топлина, разбирање и loveубов, додека му кажувам за проблем што ме мачи, или моите чувства. Ова покажува дека тој знае за што зборувам и колку ми е важно. Но, постои добра линија помеѓу тоа да се претвори во зјапање – треба да знаете како да го препознаете моментот кога треба да погледнете настрана, да ме гушнете и да направите нешто убаво, вели еден учесник во истражувањето.

  1. Невешт танц
    Ако некој човек е подготвен да излезе на подиумот и да биде засрамен од смешни танчерски потези – јавете ми се! Сосема е кул за еден човек да ги напушти границите и да биде подготвен да ме насмее за да ме освои. Со таков човек е многу полесно отколку со оној кој сфаќа сè сериозно, вели Холи (21).
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris