Најлоши емотивни комбинации во хороскопот: Бикот го излудува Овенот, Лавот Јарецот, а еве кој е токсичен за Рибите!

21 јануари, 2021
shutterstock377374993-830x0-460x0

Секој, без оглед на хороскопскиот знак, има нијанси на токсичност во нив. Но, додека ние работиме одлично со некои во деловни активности, пријателства или семејни односи, може да има целосна катастрофа во емоционалната сфера.

Овен – Бик

Два знаци „со рогови“ чувствуваат катастрофа. Иако Овенот може да се смета за токсичен за припадниците на неколку знаци на Зодијакот, кога станува збор за личноста која е најотровна за нив, тоа секако е Бик.
Биковите го вадат најлошото од Овенот и постојано го истакнуваат, и покрај количината на љубов што ја чувствуваат едни кон други.

Бик – Стрелец

Кога Бикот и Стрелецот ќе се сретнат, припадниците на сите други знаци на Зодијакот треба да се тргнат настрана, да ги покриваат ушите и да ги затворат очите. Бидејќи, Стрелецот е опуштен и понекогаш доста несовесен, а Бикот е тврдоглав и сака ред, работа и дисциплина.

Стрелецот е токсичен за Бикот што може да доведе до работ на нервен слом за само неколку часа.

Близнаци – Водолија
Премногу слобода доведува до анархија – токму тоа ќе се случи кога ќе се сретнат Близнаците и Водолијата.

Двајцата ќе „трчаат во круг“, без никаква цел и идеја што точно сакаат едни од други, освен да се полудат.

Рак – Близнаци

Раковите се чувствителни, а Близнаците се невнимателни и имаат тенденција да бидат површни, што го доведува до рак солзи. Помеѓу овие два знака на Зодијакот, обично паѓаат тешки зборови кога Ракот ќе се умори од страдање од невнимателното однесување на Близнаците.

Лав – Јарец

Војна најавена! Лавовите се тешки по природа, а Јарците се уште потешки. Покрај тоа, Јарците се склони кон темно расположение, а Лавовите сакаат сосема поинаква атмосфера во која, се разбира, ќе бидат „sвезди на сцената“.

Јарецот ќе побара да го донесе Лавот на земја во секој поглед. Лавот ќе стане и ќе тргне да ја брани својата територија и своето его. Јарец ќе го удри во најболната точка. И тоа ќе оди до истребување…

Девица – Риби

Во пријателските односи, овие два знака работат совршено. Во емотивно – подобро да бегаат едни од други штом почувствуваат дека може да има нешто повеќе од пријателство меѓу нив.

Рибите се романтични, а Девиците се критични кон сè и сите околу нив. Во исто време, двата знака се прилично пасивни кога станува збор за справување со нивните емоции. Најпаметно е да одржувате пријателска врска.

Вага – Вага

Две Ваги – хаос на самиот почеток! Припадниците на овој воздушен знак се шармантни, но во исто време знаат да бидат површни и да очекуваат „другата половина“ да ги финансира. Вагите најдобро ги трошат парите на другите луѓе и се склони кон менување кога некој ги троши своите.

Врската може да успее само ако секој располага со своите пари независно и ја задушува потребата да очекува поддршка од „другата половина“.

Скорпија – Овен

Овенот е напорен, а Скорпијата е темна и тешка по карактер. За Скорпијата, емоционалната врска со Овен е еднаква на најлошиот кошмар.

Бидејќи, експлозивноста на Овенот ја тера Скорпијата да се повлече во еден агол, а се знае што се случува кога Скорпијата ќе се најде во еден агол – пеколот е нежен збор…

Стрелец – Рак

Знаците за пожар и вода тешко можат да функционираат во емотивните односи. Стрелецот е неодговорен, а Ракот е пречувствителен и лесно се лула. Начинот на кој Стрелецот се однесува со ракот го принудува на самоуништување. И обратно.

Јарец – Скорпија

Двајцата се вредни и амбициозни и работат добро во деловните активности. Но, во љубовта тоа не е така – Скорпијата е пријатна и страсна на начин на кој Јарецот не е. Колку и да звучи чудно, во оваа љубовна комбинација, Скорпијата е таа што ќе страда повеќе додека не се распадне.

Водолија – Лав

Иако тие се два различни света, нивните разлики не се оние што го прават Лавот толку токсичен за Водолијата. Станува збор за начинот на кој Лавот се обидува да го задуши пристапот на Водолијата кон животот, а пред се слободата без која овој воздушен знак не може да го замисли животот.
Лавот може да биде суров кон Водолијата, а Водолијата може да толерира сè, но суровоста не. Припадниците на овие два знака не функционираат добро дури и во пријателски односи, но штетата е далеку помала отколку кога ќе се осмелат да влезат во емотивна врска.

Риби – Девица

Рибите се романтични и сочувствителни, а Девиците се прагматични и „оперирани“ покажувајќи емоции. Љубовната врска помеѓу овие два знака е можна само ако Рибите се согласат да бидат дриблани и опоменувани од Девицата нон-стоп.
Но, кога Рибите ќе го „скршат филмот“, Девицата ќе почувствува што значи бес и тогаш, за жал, за двата знака на Зодијакот, ќе биде доцна да се спаси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi