Не е комплицирано: Две работи поради кои жените најчесто изневеруваат!

25 февруари, 2021
dreamstime-m-195999769

Жените се измамени од неговиот егоизам и малку добар секс: Освен што инсистираат на формата на сексот што му одговара, жените најверојатно изневеруваат ако се чувствуваат само како предмет во кревет и ако сексот е секогаш ист.

Носењето чорапи во кревет, фокусирањето на задоволување на сопствените потреби и нарцисоидното однесување се навики кои најлесно ќе ги принудат партнерите во туѓ кревет, покажува студија за вонбрачни односи на повеќе од 4.000 луѓе на британската веб-страница Викторија Милано.

Меѓу главните причини што ќе ја охрабрат жената да изневерува е некреативно однесување во кревет поради кое сексот секогаш изгледа исто и се „прави“ рутински, како и прескокнување на предиграта, објавија истражувачите.

Подеднакво склони кон изневерување како и мажите

Жените, ако изневерат, ќе го започнат ова однесување по третата година од бракот, а мажите малку подоцна од тоа. Заеднички мотив и за прељубата е здодевноста.

Интересно, причините поради кои мажите изневеруваат беа многу различни, а момците недостатокот на секс го наведоа како главна причина за изневерување на постојана партнерка, додека жените не го наведоа тоа во нивните пет главни причини.

Студијата разби и еден популарен мит – дека на мажите им е потешко да останат верни. Имено, оние со изневерување обично „започнуваат“ по 3 години и 10 месеци брак, подоцна од жените.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi