НЕ МУ ИСПРАЌАЈТЕ ПОРАКИ СО ВАКВА СОДРЖИНА! Врска со маж по овој вид комуникација не е можна!

16 април, 2021
profimedia-0323884408

Играјте паметно!

Содржината на пораката е клучна за континуирана комуникација. Честопати занемаруваме колку е важна комуникацијата, дури и кога станува збор за СМС пораките, а особено ако со некого „флертуваме“ по телефон.

Брзото темпо на живот неизбежно го забрзува процесот на запознавање и најлесно е да „заведувате“ некој преку телефон или социјални мрежи, и токму тука лежи најголемиот проблем.

Ако сакате таа да се согласи да се види или воопшто да продолжи да комуницира, погрижете се и обидете се да ги избегнете 5-те најголеми грешки во телефонскиот флерт за кои зборува американскиот социолог Ерик Клиненберг.

„Еј“ или „Здраво“

Овој вид на порака е двосмислена и збунувачка – другата страна не знае како да одговори на неа бидејќи нема ништо конкретно. Сè што треба да стори е да одговори на ист начин, што не само што е бесмислено, туку и прилично детски.

Бесконечно договарање

Испратете ѝ СМС на девојката: Дали си слободна во петок? А таа одговори: Не можам тогаш, а да се видиме во понеделник. Секако, вие имате деловни обврски во понеделник, а комуникацијата се протега на неодредено време, што само доведува до губење интерес од обете страни.

Премногу долги пораки

Да се разбереме, предолгите пораки се многу тешки и создаваат погрешна слика за испраќачот, затоа што веднаш добиваме впечаток дека станува збор за тврда личност. На крајот на краиштата, многу може да се каже со неколку зборови, а другата страна секогаш ќе знае како да го цени тоа.

Неписменост

Најголемата болка на секој што често користи СМС пораки – граматички грешки, чудни и неразбирливи кратенки, букви „проголтани“ од брзање – сето тоа е рецепт за катастрофа. Не само што ќе испаднат несериозни, туку тој логично ќе заклучи дека повеќе би сакал да најде некоја малку пописмена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris