Не заборавајте еден на друг: 4 лесни начини како да го зајакнете бракот

26 мај, 2021
2909d4b1c41a94fed644d8c6ab49178e2dd1afd1

Заради големата гужва и оптеретувања со кои сме опкружени, многу е лесно да се заборави фактот дека ја баравме нашата сакана личност меѓу илјадници, ја освоивме, изградивме врска со неа и основавме семејство.

Се чини дека е лесно да се заборави колку е важна таа личност за нас и зошто стапивме во брак со неа. Сепак, дури и ако сте дозволиле романсата меѓу вас да го достигне најниското ниво и ако не се сеќавате кога последен пат сте биле со вашата сакана на вечера или сте разговарале за нешто што не е домашна обврска, постојат начини за брзо и лесно поправете ја ситуацијата. Тајната на долг и среќен брак е во секојдневните напори да ја одржувате вашата врска силна и стабилна.

Пронајдете заедничко хоби

Иако секој од нас треба да има различни интереси за да ја направиме врската поинтересна и да имаме повеќе теми за разговор, она што ќе ве приближи е дефинитивно нешто во кое уживате двајцата. Тоа можат да бидат едноставни работи како што се возење велосипед, трчање, кампување, пливање, куглање и што било друго во кое и двајцата наоѓате задоволство.

Одвојте време само за вас

Ако немате доволно време, но и сила за класично излегување кое вклучува ресторан и вечера, откако ќе ги заспиете децата, пуштете филм, направете пуканки и „изведете“ го вашиот сопруг на состанок. Исто така, во летните месеци, користете трик во форма на сладолед, чаша вино или порција овошје на терасата. Верувајте ни, тој ќе биде воодушевен.

Разговор

Бидете сигурни дека постои комуникација помеѓу вас, а не дека сте само случајни познаници или минувачи во животите еден на друг. Не чекајте да се појави важна тема кога има толку многу работи што можете да ја прашате вашата сакана: од начинот на кој го помина денот, до неговиот поглед на светот, стравовите, плановите, фантазиите. Споделете ги мислите, чувствата со него и натерајте го да се отвори пред вас. Само на тој начин ќе можете вистински да се запознаете, разберете и да се сакате.

Изненадете го

Направете нешто посебно за вашата сакана. Тоа можат да бидат ситници, како испраќање убава порака или подготвување на неговиот омилен оброк, купување мали подароци како парфем или резервирање масажа за двајца. Исто така, ако знаете дека тој навистина би сакал билети за важен натпревар, проверете дали ќе ги набавите и ќе му донесете насмевка на лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi