Невешт орален секс? Не, тоа не е критика, туку нова и барана верзија на оралното задоволување!

2 февруари, 2021
61fExHRe8UL._AC_SL1500_

Орален секс – на некои им се допаѓа, на некои не. Ако партнерите не се согласуваат, никој не треба да се чувствува принуден да направи нешто што не им се допаѓа.

Но, ако и двајцата сте „за“ т.н. невешт или неуреден орален секс, некои сметаат дека тоа е особено возбудлива варијанта на фелацио.

Како функционира! Sloppy blowjob – никогаш не сте слушнале, немате идеја што е тоа?

Англискиот термин „невешт“ може да се преведе како „sloppy“ или „sloppy“, но во конкретниот случај, оралниот секс исто така може да се каже дека е „влажен“. Сега можете да претпоставите што е тоа. Sloppy blowjob е многу влажна работа , плунката е најважна во оваа сексуална пракса!

Значи, наместо да ја голтате плунката, оставете ја да тече! Еве што е важно во оваа техника:

За да избегнете сува уста, мора да пиете многу пред тоа. Одредена храна го стимулира протокот на плунка, како што се агруми (на пр. Лимон или грејпфрут). Очигледно за овој вид орален секс им се потребни препарати…

Влагата е клучот

Како да не биде целиот проток на плунка залудно стимулиран, мора да му одолеете на нагонот или автоматизмот да ја проголтате плунката за време на орален секс. Затоа исплукајте ја плунката и раширете ја низ целиот пенис.

Заземете пријатна позиција. Обезбедувањето орален секс може да биде исцрпувачко. Пронајдете позиција каде нема да бидете преморени. Вистинската позиција ви помага и да го пронајдете вистинскиот агол. Најдобро е да го пробате сами – одете длабоко, сè додека ви е сè уште пријатно.

Погледнете очи в очи! Ретко кој маж не сака да гледа орален секс, а најмногу сака контакт со очи – без разлика колку плунка имате на лицето.

Страста ве тера да уживате, забавно е само доколку и двајцата ја сакате оваа техника. Ако вашата сакана сфати дека се забавувате, тоа само ќе го вклучи уште повеќе. 6 совети за фелацио. За да sloppy blowjob навистина биде добар, можете да ги пробате следниве совети: 1. За добар орален секс усните и јазикот не се доволни. За да го направите оралниот секс поинтензивен, користете ги и вашите раце!

2. Не заборавајте на тестисите за време на орален секс. И со нив можете да го засилите искуството со вашите раце, усни и јазик.

3. Цицање, лижење, гушкање? Обидете се што сака вашиот мил партнер.

Варијацијата помеѓу техниките создава возбудлива разновидност. Исто така, се разликуваат по интензитет и темпо.

Ако му се допаѓа, вклучете и други делови од телото: галење и масирање на задникот, перинеумот или внатрешните бутови.

Врзете ја косата! По sloppy blowjob, вашиот партнер веројатно е на седмото небо, можеби едвај чека да ви ја врати „услугата“ со кунилингус. Можно е да се направат и двете одеднаш: во позиција 69! Ако сакате да пробате 69 стоење, ви треба многу, многу сила…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi