ОВА СЕ НАПРИВЛЕЧНИТЕ ФИЗИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ КАЈ ДВАТА ПОЛА: Истражувањата покажаа што им е НАЈПРИВЛЕЧНО на луѓето кај нивните партнери!

16 август, 2021
708953_par-veza-sreca-partneri_ls

Студијата опфати 1.300 хетеросексуални возрасни лица од двата пола и одговори на прашања за тоа што им е најмногу и најмалку привлечно кај нивните партнери.

Иако веројатно сите се надеваат дека партнерите (или потенцијалните партнери) гледаат повеќе од изгледот во нив, физичката привлечност обично е клучна во романтичната врска, особено на почетокот. Сепак, 68 проценти од испитаниците на студијата YouGov за физичкиот изглед од 2021 година сметаат дека убавината е субјективна и дека не секој ги има истите карактеристики што се важни или убави. Во таа студија, од 1.300 возрасни хетеросексуалци Американци беше побарано да опишат како се чувствуваат во сопственото тело, и двата пола реагираа индивидуално на она што им е најпривлечно, а она што е најмалку привлечно за нивните партнери и кои физички карактеристики ги претпочитаат. Еве што одговорија:

Висина

63 проценти од жените претпочитаат повисоки мажи

Два проценти од жените претпочитаат пониски мажи

Шест проценти од мажите претпочитаат повисоки жени

36 проценти од мажите претпочитаат пониски жени

Градба

25 проценти од мажите претпочитаат витки жени

12 проценти од мажите претпочитаат пополни жени

11 проценти од жените претпочитаат слаби мажи

16 проценти од жените претпочитаат пополни мажи

Влакна под пазувите

60 проценти од жените сметаат дека влакната под пазувите не се привлечни

54 проценти од мажите сметаат дека влакната на пазувите кај жените не се привлечни.

Влакна на градите

28 проценти од жените претпочитаат мажи со помалку влакна во градите

Влакна на нозете

34 проценти од жените сметаат дека влакната на нозете на мажите се привлечни

Влакна на грбот

70 проценти од жените ги сметаат мажите со влакнест грб за непривлечни

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi