Овие 2 збора се поважни од „ТЕ САКАМ“, ретко ги кажуваме, а без нив нема успешна врска

12 мај, 2021
couple-3064048_1920-1536x745

Кои се зборовите што значат повеќе од изјавување љубов?

Колку пати сте му кажале „Те сакам“ на партнерот или родителите?

Според истражувањето, колку пати ќе го кажете или слушнете овој збор зависи од тоа колку долго сте во врска или колку се чувствувате поврзани со таа личност.

Сепак, психолозите тврдат дека други два збора се многу поважни од тоа познато „Те сакам“.

„Те сакам“ е вообичаено за секоја врска, но наместо тоа кажете:

Те почитувам.

Овие два волшебни зборови прават чуда.

Во врска, лесно е да земете некого здраво за готово, или да мислите само на себе, но кога ќе го споделите она што го чувствувате со некого, се чувствувате многу поисполнето.

Истражувањето во кое учествувале парови вели дека, изговарајќи го овој збор, тие почувствувале многу поголема приврзаност со нивниот партнер и тоа ги зближило.

– Никогаш нема да ми здосадат тие зборови кога ќе ги слушнам од мојот партнер – вели еден од испитаниците, додека друг вели дека по 17 години брак, кога ќе ги слушне овие зборови, чувствува „пеперутки“ во стомакот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi