Па, и тоа е РЕШЕНО: Познато е која е ГЛАВНАТА разлика помеѓу машкиот и женскиот оргазам!

13 март, 2021
решен

Мажите немаат големи проблеми со постигнување оргазам. Сепак, дали некогаш сте се запрашале како се чувствуваат за време на оргазмот и кои се разликите во споредба со кулминацијата на жената?

Машкиот оргазам е:

КРАТОК

За оние кои сè уште не знаат, оргазмот кај жените може да трае и до 30 секунди. Мажите не се благословени со такво времетраење – нивниот оргазам трае од три до максимум 12 секунди.

Seks

ЕДНОКРАТЕН

Додека жените можат да доживеат повеќе оргазми еден по друг, за мажите правилото е – еден истрел. И за полнење, обично е потребно да почекате малку.

ПОМАЛКУ ИНТЕНЗИВЕН

Seks

За време на оргазмот, истите процеси се случуваат во мозокот и кај жените и кај мажите, односно се активираат хормоните на среќата. Интензитетот на машкиот и женскиот врв е всушност ист – освен што женскиот трае подолго, па затоа е едноставно поинтензивна поради тоа.

ПОЛЕСНО ДА ГО ПОСТИГНЕТЕ

Единствениот недостаток на кулминацијата кај жените е што поретко го доживуваат. Имено, жените се борат да доживеат оргазам за време на сексот, додека нивниот партнер скоро секогаш успева.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris