Предвидувања за Денот на вљубените: Кому ќе му биде најдобар, а кому најлош?!

9 февруари, 2021
befunky-collage-3

Бидејќи празникот на љубовта – Св. Валентин се ближи, а подароците се планирани и завиткани, ви донесуваме астро-прогноза со два знака што ќе го имаат најдобриот Ден на вљубените, но и два за кои е подобро да го прескокнат.

Денот на вљубените е… комплициран во најмала рака. За оние кои имаат партнери, ова може да биде навистина сладок и сензуален ден, поминат во славење на меѓусебна наклонетост и придобивките од дружењето. За другите, тоа може да биде ден во текот на кој тие постојано и иритирачки се потсетуваат на изгубената љубов, неуспешните врски и другите грди аспекти на современиот свет за наоѓање на вистинскиот партнер и љубов кон среќата.

Благодарение на бесконечниот танц на sвезди и планети, некои ќе имаат попријатен Ден на вљубените од другите. Сами или зафатени, sвездите одредуваат колку навистина ќе биде добар или лош вашиот ден! Прочитајте за сите информации потребни за Денот на вљубените 2021 година, за да видите кој ќе помине најдобро (и најлошо).

Знаци кои ќе го имаат најдобриот Ден на вљубените:

Овен

Овој Ден на вљубените, месечината ќе седне во вашиот знак. Уфф! Ова значи дека убавата планета што ги контролира соништата и чувствата потсвесно ќе се „искапат“ во вашата страсна, огнена енергија. За вас, ова е дефинитивно добра работа. Веројатно ќе се чувствувате посебни во вашиот елемент на Денот на вљубените – но не на надворешен, симпатичен начин.

Наместо тоа, веројатно ќе се чувствувате поизбалансирани и посилни во себе, како да сјаете одвнатре. Сами или зафатени, ѕвездите се на ваша страна! Ако сте во врска, прославете колку добро се чувствувате и ако сте соло, ризикувајте и осмелете се да направите нови љубовни почетоци, барем толку мали како флертувањето.

Вага

Ќе биде одличен Ден на вљубените за вас. Бидејќи Месечината е во Овен на 14 февруари, таа ќе биде спротивна на вашиот сончев знак. Не грижете се – во овој случај, спротивностите привлекуваат! Во западниот астролошки канон, спротивностите се надополнуваат едни со други, што значи дека тие работат добро заедно. Овој месец ќе ја роди страстта што често ја заборавате.И кога зборуваме за енергетската енергија, годинашното соѕвездие на Водолија (Сонце, Меркур, Венера, Јупитер и Сатурн сите заедно!) ќе ви даде дополнителен излив на вибрации. Уживајте, бидете храбри и заљубени!

Бик

Овој Ден на вљубените ќе биде тежок за вас. Прво, го имате Марс – нашата моќна, но често фрустрирачка планета на војна и агресија – седи веднаш на вашиот сончев знак. Да бидат работите уште полоши, ќе го имате и со coѕвездието Водолија на квадратот од вашиот знак на Сонцето. Квадратите не се многу забавна појава што честопати може да резултира со досадни енергии и таму имате пет планети.

Негативните, агресивни емоции веројатно ќе го интензивираат овој Ден на вљубените, затоа потрудете се да ја канализирате љубомората или осаменоста во уметност, пишување или енергично движење (наместо самокритика и самоуништување).

Скорпија

И покрај тоа што не е толку лош како кај Бикот, вашиот Ден на вљубените нема да биде убав. Исто како Бикот, вашиот знак е на квадрат спрема Водолијата, каде што ќе седат тие пет планети. Веројатно ќе ги почувствувате решетките на овој квадрат длабоко во вашето емотивно јадро. Вие Скорпиите сте величествено интуитивни суштества, кои можат да создадат голема магија кога правилно ја насочувате својата волја.

Но, кога се спротивставувате, вашите емоции можат да станат диви и несреќни. Внимавајте на емотивни испади и проверете сами дали се чувствувате вознемирени. Не плашете се да се разладите ако се чувствувате асоцијално или едноставно пргаво. И не плачете за минатите љубови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi