Преминување преку прељубата? Овие 14 знаци покажуваат дека „теренот“ е безбеден и дека можете да му простите!

9 март, 2021
prevara

Без оглед што ќе каже некој, неверството не е лесно. Всушност, тоа е исклучително сложено, со мноштво причини, долготрајни и штетни ефекти. Но, дали треба да му простиме на неверникот?

Дали некогаш сте се нашле во ситуација партнерот да ве изневери? Што направивте во таа ситуација? Повеќето луѓе советуваат врската веднаш да се прекине. Но, како што секој што искусил неверство веќе знае, раскинувањето не е секогаш опција. Ако одлучите да му простите на измамникот, тогаш вашата врска мора да се врати во нормала.

Како да простиме на неверник?

 1. Решете ја ситуацијата

Контактирајте го вашиот партнер за тоа што тој направил. Наведете ги сите факти што ги знаете и оставете му да ви каже што точно се случило.

Важно е кога комуницирате да бидете смирени и да не ги губите нервите затоа што сакате да бидете личност која ги има сите жици во ваши раце. Изберете добро место за никој да не ве вознемирува за време на разговорот.

 1. Терапевтски разговори

Ако сте подготвени да останете во врска, тогаш најдобро е вие ​​и вашиот партнер да побарате терапевт за да ви помогне да ја зацврстите својата иднина во врската.

 1. Обновете ја довербата, чекор по чекор

За да ја вратите довербата со вашиот партнер, треба да ги искажувате своите чувства на дневна основа, особено кон партијата што ги чувствува последиците од изневерувањето. Верувајте ми, ќе и треба долго време да добие доверба. Имај трпение.

Ова се знаците дека е безбедно да се прости на неверник:

1. Вашиот партнер сериозно сака да се смири

Прочка и чекор напред ќе успеат само ако измамникот ја разбере сериозноста на оваа ситуација и напорната работа што ќе ја бара помирувањето.

 1. Вашиот партнер работи на себе

Надминувањето на неверството вклучува конструктивни активности кон решавање на внатрешните проблеми за кои лицето е измамено. Ова е одлична работа во поправањето на врската, затоа што ви треба доказ дека вашиот партнер се грижи и покажува грижа за вас.

 1. Вашиот партнер не се брани

Тој изразува искрено жалење и каење за она што го сторил. Тој презема целосна одговорност за своите постапки.

 1. Не ве обвинува за своето однесување

Тие прифаќаат дека направиле грешка и искрено сакаат да ја поправат штетата.

 1. Тие се внимателни и добро комуницираат без да се обидат да го забрзаат процесот на помирување и да ја поправат врската

Значи, тие не се однесуваат како да ги туркаат работите под тепих, не ги игнорираат работите или ги брзаат.

 1. И вие и вашиот партнер мислите дека знаете зошто се случило неверството

Вие исто така зборувавте за тоа како да спречите тоа да не се повтори во иднина, обично со учење за подобро комуницирање на вашите заемни потреби. Исто така, ќе помогне во обновата на довербата затоа што вие двајца можете да научите како подобро да комуницирате.

 1. Чувствувате дека се кае

Ставот и постапките на вашиот партнер ви помогнаа да развиете емпатија кон нив и нивните грешки.

 1. Комуникацијата се подобрува во вашата врска

Посветеноста и однесувањето на вашиот партнер ви овозможија да започнете воспоставување врска што можеби започна да бледнее пред неверството.

 1. Како двојка, сте направиле доволно напредок за да верувате уште еднаш во вашите завети

Партнер кој изневерил ви дал доволно причина да му се посветите на бракот во добро и лошо. Со други зборови, сè уште чувствувате дека вредат.

 1. Тие ќе ви кажат сè за да ве убедат дека тоа нема да се случи

Тие се многу отворени за тоа со кого контактираат и поминуваат време, без разлика дали се работи за лице, преку Интернет или преку телефон.

 1. Обајцата одвоивте време и акција потребни за обработка на ова ужасно искуство

Ова значи дека можете отворено да разговарате за вашите чувства со пријателите, семејството или терапевтот.

 1. Се чувствувате како да сте свртеле нов лист во вашата врска

Нивните постапки ви помогнаа појасно да го видите вашиот партнер и да се чувствувате благодарни за вашиот брак.

 1. Почнавте да чувствувате барем малку олеснaто

Се вративте во секојдневниот живот и можете повторно да доживеете радост без да бидете уништени од незадоволство или повторени слики што талкаат низ вашиот ум.

 1. Можете реално да замислите посреќна и посветла иднина со сопругот

Од различни причини, визијата што ја имате за иднината на вашиот брак е клучна за закрепнување од неверство.

Како што можете да видите, не мора да се справувате со последиците од неверување во незнаење и темнина. Ако останете разумни, можете да избегнете многу болно искуство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris