Прво ќе ве ВООДУШЕВАТ, а потоа ќе ве ИЗИГРААТ: Ако сакате сериозна врска и љубов, пазете се од ОВИЕ 5 ТИПОВИ МАЖИ

14 јули, 2021
cutanje

Постојат типови на мажи кои треба да ги избегнувате по секоја цена доколку сакате мирна врска.

Секој маж е приказна за себе, но постојат типови на мажи кои треба да ги избегнувате по секоја цена доколку сакате мирна врска што води кон брак и взаемна љубов.

Тип бр. 1Нарцис.

Убав е, успешен, талентиран и харизматичен – толку е тешко да се спротивстави на неговиот шарм. Но, бидете внимателни: таков човек може да маѓепсува, но тој всушност се сака само себеси. Сè што ве очекува се преценети барања и егоцентризам од негова страна.

Тип бр. 2 – Г-дин емоционална нестабилност

Ова е човек со хроничен ПМС – неодлучен, хистеричен, нервозен, па дури и плачлив. Тој дури и не знае што сака: талка од една на друга страна. Дали навистина ви треба ова?

Тип бр. 3 – Вечно дете

Дали сакате да знаете како е да се биде мајка? Започнете да се гледате со вашите „бебиња“. Тој е како птица што паѓа од гнездо. Има толку многу прашања за овој свет и вие ќе одговорите на нив. Тој не знае ништо – затоа наместо тоа, вие мора да одлучите за него. Па дури и во најлесните работи апсолутно е беспомошен. Помогнете му веднаш!

Тип бр. 4 – незрели

Свадба? Брак? Одговорност? Не, никогаш не сум чул за тоа! Ова момче претпочита леснотија во сè и препознава само минливи врски. Ова не значи дека ќе се видите само еднаш: тој ќе се појави, ќе исчезне, повторно ќе се појави, па дури и ќе вети нешто.

Тип бр. 5 – Човечки паразит

Ако сте влегле во врска со овој тип на маж, бидете подготвени да инвестирате (емоционално и финансиски) без да добиете ништо за возврат.

Финансиската страна е посебен разговор: сите набавки и вечери во рестораните ги плаќате вие, а тој, како и секогаш, не може (или поточно, едноставно не сака) дури и да ви купи подарок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi