Психолозите тврдат дека жените со изборот на бојата на својата долна облека, однапред им даваат дознаење на мажите какви љубовнички се!

10 март, 2021
888275_profimedia0328537810_ls

„Можете да го зачините вашиот сексуален живот играјќи со бои“, вели Карен.

Честопати велиме дека жените кои носат црвена долна облека се страствени, но и други бои на долна облека зборуваат за поубавиот пол.

Психологот Карен Хелер верува дека боите влијаат на расположението, однесувањето, на тоа како другите нè перципираат, но исто така открива каква љубовничка е жената.

Играјќи со бои, можете да го „зачините“ вашиот сексуален живот – вели Карен.

– Жолт градник носат жените лојални на партнерот и копнеат по нежност, а оние кои претпочитаат црвена боја не губат време на романтични игри, сакаат возбуда и пробуваат нешто ново во спалната соба.

Дамите кои сакаат да носат розова, светло сина или зелена долна облека зрачат со љубов и оптимизам. Имаат детски шарм, околината ги доживува како неодоливи, сакаат да се забавуваат и секогаш бараат нови авантури. Ако главно носите градник во боја на кожа, тоа значи дека сте организирана, природна, реална и опуштена личност која не крие ништо.

Црната боја укажува на скриени емоции, зборува за храбра и амбициозна жена која се наведнува кон класичниот стил и не ги следи модните трендови. Таа сака партнер со кого може да има долга и сериозна врска, но тоа не значи дека се согласува на монотона врска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris