Работите по дома често можат да бидат причина зошто немате желба за секс: Опремете го вашето љубовно гнездо!

15 јануари, 2021
Stvorite seksi gnezdo-756108058_400x0

Ако сте во долг брак или врска во која сте почнале да страдате од рутина, либидото зависи и од опкружувањето во кое се одвиваат вашите сексуални игри. Верувајте дека она што е под креветот, во плакарот или во бањата може да влијае на опаѓање на желбата, исто како нечистотијата и непријатните мириси.

Ред, работа и дисциплина

Исто како смрдеата од устата за време на бакнувањето и неуредниот простор може да го натера вашиот потенцијален партнер да се запраша во кој друг аспект од вашиот живот владее таков неред. Ако веќе сте во врска или брак, а вашата спална соба е полна со неплатени сметки и преполна гардероба, вашиот ум веројатно потсвесно вика: „Измијте ги маиците, платете ги сметките“. Со тоа, нема шанси убаво да се опуштите, а потоа и да не поминете убаво. Затоа, воведете ред во вашите работи и потоа препуштете им се на страстите.

Инспиративна средина

Ги сакате вашите родители или деца, но помислата да ве „следат“ на дело може да ја убие вашата желба. Во спалната соба, чувајте само фотографии од вас со вашиот партнер. Или, ако е слика, нека биде интересен чин. Чувањето предмети од стари љубови го одржува во живот споменот на таа личност и може да ве задржи во некаква сексуална блокада. Потсетниците за емоционално полнење конечно се исфрлени од вашиот живот или се ставаат надвор од видното поле. Она што прво ќе го видите кога ќе влезете во соба, го одредува расположението, па имајте го тоа на ум при изборот на слики за собата.

Телефон – да, само за снимање

Извадете ги сите гаџети од вашето љубовно гнездо. Со други зборови, заборавете на телевизорот, телефонот, таблетот… Обичен антички будилник е доволно. Сите овие работи и нивните звуци само ја нарушуваат вашата интимна атмосфера со вашиот партнер. Освен ако не снимате секси филмови.

Помагала во близина

Ништо не го убива вашето расположение како немилосрдно барање вибратор во време кога и двајцата сте веќе прилично загреани. Играчки за возрасни, кондоми, вијагра, контрацепција, лубрикант и други додатоци треба да бидат при рака. Соодветна кутија во фиока со клуч и близу креветот е идеално решение.

Нежно осветлување

Освен ако не ви се допаѓа исклучиво во темница, создадете нежно, дифузно осветлување во спалната соба што може брзо да ви го промени расположението „Не сакам ништо“ во „Го сакам сега“. Истиот ефект ќе има оган во каминот или миризливи свеќи покрај кадата во бањата.

Создадете секси гнездо

Дали некогаш сте се запрашале зошто е толку лесно да водите љубов во хотелските соби? Тоа е затоа што тие се уредни, имаат убави постелнини и меки перници и, што е најдобро, ништо не ве потсетува на ништо. Свртете ја вашата спална соба во привлечно прибежиште за себе: опремувајте ја за да не можете да чекате да влезете во неа со вашиот партнер. Скината постелнина не е особено инспиративна, затоа обрнете внимание и на тој детал.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris