СЕКСОТ ВО ЕВРОПА И САД Како небо и земја: Луѓе од целиот свет ги пишуваат своите искуства и сега е јасно каде се најголемите перверзњаци

25 април, 2021
mazi-zeni

„Сексуалните нормалности“ меѓу Американците и Европејците се сосема различни

Американците можеби ја гледаат Европа како место каде луѓето не се толку крути во врска со сексот. Додека оние од поконзервативните земји како Хрватска веројатно нема да се согласат, секако има некои очигледни разлики помеѓу „сексуалните нормалности“ во САД и Стариот континент.

Ова најдобро го илустрираат коментарите на Европејците на „Редит“ кои ги споредуваа сексот и голотијата на нивниот континент со она што го забележаа во САД.

Орален секс

„Според моето искуство во Шведска кога бев помлад, беше понормално момчињата да даваат орален секс на девојчиња отколку девојчиња на момчиња.

Секс додека родителите се дома

„Сексот дома со подобрата половина додека бевме во средно училиште е сосема нормален и тоа е во ред за родителите.

Французите не сакаат етикети

„Во Франција, луѓето кои имаат секс не мора нужно да ја обележуваат својата врска. Може да бидете пријатели со некого и да имате романтични моменти, а потоа повторно да имате платонска врска “.

‘Dogging’

„Сексот на јавно место е нормална работа во Велика Британија. Побарајте го поимот ‘dogging’, сите го прават тоа денес“.

Кој сè уште се плаши од голотија?

„Не разбирам зошто Американците толку се плашат од голотија. Дечкото и јас (да не ги спомнувам моите цимери) сме постојано голи. Американците ќе полудеа ако не видеа нас“.

Необрежани пениси

„Само во порнографијата сум видела обрежан пенис. Чудно е што Американците не се навикнати да гледаат необрежан пенис, а некои дури и одбиваат да имаат секс со некој кој не е необрежан затоа што естетски не е привлечен“.

Пресоблекување на плажа

„Можете да се преоблечете во бикини без пешкири на јавна плажа и никој нема да умре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi