ТРИКОВИ СО КОИ ЌЕ ГО ИЗЛУДИТЕ ПАРТНЕРОТ: Како да ја зголемите самодовербата додека водите љубов?

18 мај, 2021
seks

Не можете да се опуштите за време на сексот? Не можете лесно да се препуштите на уживањето поради сите несигурности што ги окупираат вашите мисли?

Вие припаѓате на голема група која страда од истите проблеми. Но, тие не се нерешливи, всушност, постојат неколку трикови за да ги ставите сите несигурности во втор план, пишува cdm.me.

НЕ РАЗМИСЛУВАЈТЕ

За време на сексот, често се случува следното сценарио: одеднаш станувате нервозни, се грижите за тоа како изгледаат стомакот и градите или за време на бакнувањето, веќе размислувате како ќе се справите во следната фаза. Ослободете се од тие мисли и уживајте во секој момент. Паниката ќе се отстрани со гледање во очите на вашиот партнер, бидејќи тоа ќе ве потсети на една логична работа: сте ја достигнале оваа фаза од врската, имате секс со него, дали сè уште се сомневате дека го привлекувате?

ЗАПОЧНЕТЕ СО ПОЛЕСНИ ПРЕДИЗВИЦИ

Надминувањето на стравот е еден од начините да станете самоуверени во креветот. Изберете нешто што лесно ќе го „постигнете“ во сексот. Кога знаете дека ве чека цел што можете да ја достигнете, стравот ќе исчезне. Само проверете дали предизвикот што го избравте му одговара и на вашиот партнер затоа што ќе мора да се справите и двајцата.

СПОДЕЛЕТЕ ГИ СО НЕГО СВОИТЕ ЖЕЛБИ И СОМНЕЖИ

И жените и мажите можат да се чувствуваат несигурни за време на сексуалните активности. Слободно кажете и на другата страна што ве мачи и не се откажувајте ако има први знаци на недоразбирање. Покажете интерес за мислењето на вашиот партнер и оставете решавањето на сомнежите да биде резултат на вашиот договор.

НЕ СРАМЕТЕ СЕ ОД ГОЛОТИЈА

Обидете се да правите што повеќе работи голи, со цел да го прифатите вашето тело. Кога ќе ја прифатите голотијата како сосема нормална работа, нема да се чувствувате непријатно следниот пат кога ќе останете без облека пред партнерот. Заедничките тушеви и масажи можат да помогнат во овој процес. Вечерата без облека исто така може да биде корисна.

НЕ ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА ГОЛЕМИНИТЕ

Не само што треба да ја соблекувате облеката без страв, туку мора да ви се допаѓа и она што е под неа. Мажите најмногу се грижат за големината на нивниот полов орган, а жените за големината на градите. И покрај сомнежите, најголемиот број припадници на двата пола ги исполнуваат просечните вредности.

ГЛЕДАЈТЕ ГО СЕКСОТ КАКО ЗАБАВА

И во сексот, нешто може да тргне наопаку, вие или вашиот партнер може да ја удрите главата, да го гризнете јазикот или да направите некој чуден звук. Можете да го игнорирате сето ова, но исто така можете и да се смеете на тоа. Ова ќе му покаже на вашиот партнер зрелост и сигурност и ќе има смирувачки ефект врз него.

НЕКА СЕКСОТ БИДЕ УШТЕ ПОЗАБАВЕН

Секс играчките го прават сексот поинтересен. Се разбира, ако ги избере вистинските, односно оние што одговараат на вашите потреби. Не смееме да заборавиме на различните костими и игри со улоги кои го подобруваат сексуалното уживање. Следејќи ги претходните совети, доаѓате до точка кога сте подготвени да експериментирате, потполно сигурни во себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi