Вечно прашање: Дали можат „лошите момци“ навистина да се променат?

3 март, 2021
5300013_shutterstock-192451646_ls

Проблемот со поправање на негативците е што повеќето не сакаат да се менуваат

Дали навистина можеме да промениме некого? Ова прашање често го поставува Трејси Кокс, експерт за сексуалност. Нејзиниот општ совет е да избегнувате лоши мажи бидејќи дури и добрите не се досадни.

„Тоа е она што мене најмногу ме прашуваат жени кои сакаат да ги променат мажите. А секогаш е пријатна жена која прашува дали може да смени „лошо момче“. На ова прашање има многу краток одговор: „Дали сакаат да се променат? “ вели Кокс.

Повеќето жени сметаат дека е трик да се знае разликата. Реалноста е дека можеби дури и не знаете на почетокот, што често значи дека ве привлекува токсична ситуација пред да сфатите колку е лошо.

Еве што вели Кокс за шансите за промена на „лош партнер“:

Неверник

Вие сте во врска веќе три месеци кога се покажа дека вашиот партнер ја изневерил својата поранешна партнерка. Треба да бегате? Првата и најважна информација што треба да ја знаете е следната: Дали тој изневерувал многу партнерки често или тоа било само еднаш? Ако тоа е негова животна навика, веста не е добра, вели Кокс.

Друго важно прашање што треба да се постави е „зошто го сторија тоа“. Откријте ги околностите што ги навеле да го сторат тоа. Потоа запрашајте се: „Дали вашата врска е поразлична од неговите претходни врски“ и „Дали е тој посреќен со вас отколку со претходната партнерка“, додава Кокс.

Ако се покајат за она што го сториле, тоа веројатно значи дека изневерувањето не е нивна навика и им дава шанса да се променат, но држете ги очите ширум отворени.

Премногу излегувања

Прво дефинирајте ја „забавата“. Ако има проблеми со злоупотреба на дрога, продолжете ја врската на ваш сопствен ризик. Ако не сте долго време во врска, Кокс ве советува да раскинете.

Ако е позабавно отколку зависноста, или ако вашиот партнер е постар и сепак сака да лиже често, запрашајте се зошто. Дали е тоа она што тие секогаш го правеа или е реакција на нешто што се случило неодамна?

Не сака брак

Повеќето мажи го кажуваат она што го мислат и го мислат она што го велат. Ако каже дека не сака брак – дали ќе се предомисли со текот на времето, зависи од неколку варијабли.

Колку години има тој? На пример, 22-годишник кој сака да остане сам, сепак е различно од 50-годишник кој го сака истото. Она што го сакаме од животот се менува како што старееме. Колку е помлад дечкото, има поголема шанса да се предомисли, вели Кокс, додавајќи да го прашате партнерот зошто не сака да се ожени со вас.

Слушајте ги причините и обидете се да најдете компромис што може да ве направи и двајцата среќни. Ако не се подготвени сега, прашајте ги кога ќе бидат. Ако одговорот е никогаш , тоа не е добар знак. Ако се согласат на временска рамка, дајте им шанса.

Тој е себичен и се однесува лошо кон вас

Нема ништо забавно да ве третира лошо. Ако сте со некој кој е вербално или физички насилен, одете веднаш. Пронајдете ја потребната поддршка и направете план да избегате од тоа, вели Кокс.

Ако проблемот е во тоа што тој е себичен, не размислува и ги става своите потреби на прво место, клучното прашање што треба да го поставите е како се однесува себеси? Дали тие го гледаат проблемот во тоа како се однесуваат кон вас? Или, само вие забележувате?

Проблемот со поправање лоши момци е што повеќето не сакаат да се менуваат. Постојат многу малку кои се свесни дека не прават добри работи. Многу малку мажи признаваат дека имаат проблем.

„Ништо не ме вознемирува повеќе од жените кои велат „убавите момци се досадни“. Лошите момци се здодевни. Тие се оние што се предвидливи затоа што скоро секогаш не успеваат да ги исполнат своите ветувања. Тоа е личност која ќе ве изневерува, повредува и разочарува“, вели Кокс.

Ако сакате да го промените, дајте му список што точно одредува како сакате да се однесува кон вас – што можете, а што не можете да трпите. Поставете му една недела да го усогласи своето однесување со тој список, а ако не го направи тоа, оставете го, заклучува Кокс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris